Hain mayınlar etkisiz hale getirildi

  • Giriş : 13.10.2006 / 00:00:00

Güvenlik kuvvetleri, Diyarbakır ve Van'da gerçekleştirdikleri arama tarama faaliyetleri sırasında bulduğu 2 mayını etkisiz hale getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Diyarbakır bölgesinde arazide arama ve tarama faaliyeti yapan güvenlik güçleri tarafından, PKK/KONGRA-GEL terör örgütü mensuplarınca patika yola döşenen bir adet mayın tespit edildi. Güvenlik güçleri tarafından mayın herhangi bir can ve mal kaybına neden olmadan etkisiz hale getirildi.

Van'ın Özalp ilçesi İran sınırında teröristlerce sınır bölgesine yerleştirilen mayında güvenlik güçleri tarafından kontrollü olarak patlatıldı.

Öte yandan Genelkurmay Başkanlığı, güvenlik güçleri tarafından öldürülen 3 terörist hakkında açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, Şırnak'ın Maden bölgesinde bulunan maden ocaklarının güneydoğusunda yapılan devriye görevi esnasında, güvenlik güçlerine terör örgütü mensupları tarafından ateş açılması üzerine, teröristlerle silahlı çatışmaya girildiği bildirildi.

Çatışmada, iki terör örgütü mensubu bir adet Kaleşnikof marka silahla birlikte ölü olarak ele geçirildi. Siirt'in Eruh İlçesinde ise, dağlık arazide arama ve tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçlerine; havanın kararması ile teröristler tarafından silahlı saldırıda bulunuldu. Çatışma sonrasında, havanın aydınlanması ile yapılan arama ve tarama esnasında bir terör örgütü mensubunun silahı ile birlikte ölü olarak bulunduğu ifade edildi.

Açıklamada, çatışmalar sırasında güvenlik güçlerinde herhangi bir can ve mal kaybı meydana gelmediği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious