Hain PKK'lılara kurşun yağmuru!

Hain PKK'lılara kurşun yağmuru!.14739
  • Giriş : 28.11.2007 / 22:19:00
  • Güncelleme : 28.11.2007 / 22:27:30

Hakkari'de saldırıda bulunmak isteyen PKK’lılar kameralara yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi girişindeki polis noktasına dün gece saldırıda bulunmak isteyen bir grup PKK’lı terörist, termal kameralara yakalandı. Polis Noktasının hemen karşısındaki dağın eteklerinde siper alıp ateş etmeye hazırlanan teröristlere, güvenlik güçleri kurşun yağdırdı. Teröristler polisin hazırlıklı olduğunu anlayınca kaçtı. Kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede askerlerin de katıldığı geniş çaplı operasyon başlatıldı.
PKK’lı teröristlerin Güneydoğu illerinde askeri karakollar ile polis noktalarına saldırıda bulunacağı istihbaratı alan güvenlik güçleri, 3 gün önce teyakkuza geçti. Dün gece ise bir grup PKK’lı terörist, Hakkari’nin Şemdinli ilçesi girişindeki İncesu-Altınsu arasında bulunan Dere yatağı mevkiine sızdı. Teröristler, kendilerinin termal kameralarca izlendiğinden habersiz, dağın eteklerine siper alıp polis noktasına doğru silahlarını doğrulttu. Ancak hazırlıklı olan polisler, silahlarını ateşlemeye hazırlanan teröristlerin bulunduğu bölgeye, 10 dakika boyunca ağır makinalı tüfeklerle kurşun yağdırdı. Neye uğradıklarını şaşıran teröristler gece karanlığından yararlanıp kaçtı. PKK’lı teröristlerin yakalanması için asker ve polislerin katılımıyla bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı. Ancak teröristler izlerini kaybettirdi.

• ABD helikopterleri Kuzey Irak'ta devriye uçuşunda

SINIRDA ALARM

Askeri birlikler ve polis noktalarındaki güvenlik güçleri, teröristlerce saldırı yapılması olasılığına karşı teyakkuza geçti. Stratejik noktalardaki bölgeler ise, teröristlerin korkulu rüyası olan termal kameralarla donatıldı. Polis ve Jandarma telsizlerinden yapılan anonslarda, havanın kararmasıyla birlikte noktalarda görev yapan güvenlik güçlerinin daha dikkatli olması istendi. Bölgede alınan güvenlik önlemleri ise en üst seviyeye çıkarıldı.
Sınır güvenliği toplantısına katılmak üzere beraberindeki askeri heyet ile birlikte dün İran İslam Cumhuriyeti’ne giden Van Valisi Özdemir Çakacak bu sabah Türkiye’ye döndü. Yüksekova’daki Esendere Sınır Kapısı’ndan giriş yapan heyetin Van’a dönüşü sırasında yolda yoğun güvenlik önlemleri alındı. Konvoya teröristlerin saldırıda bulunabileceği ihtimaline karşı, 8 araçtan oluşan konvoya frenkans karıştırıcı Jammer’li askeri bir araç eşlik etti.

ÇUKURCA’DA SINIR TARANDI

Hakkari’nin sınıra sıfır noktasında bulunan Çukurca İlçesi’nde ise dün hareketli saatler yaşandı. Saat 01.30 sıralarında Karataş ve Üzümlü bölgelerindeki dağlık alanlara askeri karakollardan makineli tüfek atışı yapıldı. Yaklaşık bir saat süren ve aralıklı devam eden ateş sonrası bu sabah komandolar bölgede operasyona çıktı. Şafak vaktiyle birlikte bölgede başlatılan operasyonların halen devam ettiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious