Hain saldırı ile ilgili FLAŞ gelişme

Hain saldırı ile ilgili FLAŞ gelişme.8556
  • Giriş : 30.04.2009 / 12:28:00
  • Güncelleme : 30.04.2009 / 12:48:38

Dün 9 askerimizin şehit olduğu hain saldırının faillerini arama operasyonları hız kesmeden devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Abalı köyü yakınlarında 2'si uzman çavuş 7'si er 9 askerin şehit edilmesiyle ilgili terör örgütü PKK'ya yardım ve yataklık ettikleri belirlenen 3 kişi gözaltına alındı.

2'si uzmançavuş 7'si er 9 askerin şehit olmasına yol açan patlamayla ilgili olarak teröristlere yardım ve yataklık ettikleri gerekçesiyle 3 kişi yakalandı. Gözaltına alınan 3 kişinin sorgusu sürüyor.

Bu arada, terör örgütü PKK'nın döşediği patlayıcının infilak ettirildiği olay bölgesindeki inceleme tamamlandı. İncelemede, patlamanın etkisiyle olay yerinde 40 metrekarelik alanda ve 2 metre derinliğinde çukur oluştuğu tespit edildi.

kullanİncelemelerde patlamada, amonyum nitratla desteklenmiş yaklaşık 100 kilogram A-4 patlayıcı kullanıldığının tahmin edildiği ve uzaktan kumanda ile patlama yapıldığına dair herhangi bir bulguya rastlanmadığı belirtildi.

Teröristlerin döşediği patlayıcının infilak etmesiyle Uzmançavuş Salih Akyürek, Uzmançavuş İlhami Hardal, erler Onur Görmez, Emrah Polat, Erdal Oral, Zeynel Direkçi, Murat Çavdar, Mehmet Ali Karaduman ve Miktat Beder şehit olmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*