Hain saldırıda oğlunu kaybeden anne Baydemir'i kovdu

Hain saldırıda oğlunu kaybeden anne Baydemir'i kovdu.12193
  • Giriş : 08.01.2008 / 16:36:00
  • Güncelleme : 08.01.2008 / 16:42:20

Acılı anne: 'Sizin başsağlığınızı kabul etmiyorum. Buradan ayrılın'

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Diyarbakır'daki bombalı saldırıda hayatını kaybeden, Eren Şahin'in annesi, 'elinizi öpüp taziye vereyim' diyen DTP'li Belediye Başkanı Osman Baydemir'e sert tepki gösterdi.

Üniversite sınvalarına hazırlandığı dershanenin önünde, PKK tarafından patlatılan bombayla birlikte hayatını kaybeden Eren Şahin'in annesi, Oya Eronat, elini öpmek isteyen Osman Baydemir'e çok sert tepki gösterdiği belirtildi..

Patlamada hayatını kaybeden 17 yaşındaki Eren'in evine gelen Diyarbakır'ın DTP'li Belediye Başkanı Osman Baydemir, anne Oya Eronat'a taziye vermek istedi. Baydemir'in taziyesini kabul etmeyen Eronat, "Verin elinizi öpeyim. Taziyelerimizi kabul edin" diyen DTP'li Baydemir'e, "Sizin ne başsağlığınızı kabul ediyorum ne de taziyenizi. Buradan ayrılın" diye tepki gösterdi.

ANNEANNESİ BÜYÜTTÜ

Annesi ve babası daha üç aylıkken ayrılan, anneannesi tarafından büyütülen Eren Şahin, Diyarbakır Fen Lisesinde yatılı olarak okuyordu. ÖSS sınavına hazırlanıyor ve elektrik mühendisi olmak istiyordu. Patlamadan 10 dakika önce dershanedeki danışman öğretmeniyle görüşen Eren, öğretmenine dışarıya su almaya çıkacağını söylemiş.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious