Hain saldırıya 3 tutuklama daha

Hain saldırıya 3 tutuklama daha.17381
  • Giriş : 21.01.2008 / 15:43:00
  • Güncelleme : 21.01.2008 / 16:09:26

Diyarbakır'daki bombalı saldırıyla ilgili 3 tutuklama daha yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sorgulamaları tamamlanan bu kişiler tutuklanarak cezaevine konuldu. Saldırıyla ilgili tutuklananların sayısı 10'a ulaşırken, halen 2'si bombacı, 1'i de bombacılara yardım ve yataklık eden 3 kişi de aranıyor.

Diyarbakır'da meydana gelen bombalı saldırıyla ilgili olarak yürütülen soruşturmada aralarında bombacı Erdal Polat'ın ablasının da bulunduğu 3 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki sorgulamaları tamamlanan 3 kişi dün nöbetçi savcılığa sevk edildi. Burada ifadeleri alınan 3 kişi haklarındaki suçlamaları reddederek, Erdal Polat'ın yakınları oldukları için kendisini evlerinde barındırdıklarını, ancak hiçbir şekilde böyle bir eylem yapabileceğinden haberleri olmadığını belirterek, "Böyle bir eylem yapabileceğini tahmin etmiyorduk. Kendisini 6 yıldan beri görmemiştik, ancak kırsal alanda faaliyet gösterdiğini biliyorduk. Bu nedenle kendisi eve aldık. Ancak gündüz nereye gittiği ve kimlerle görüştüğü konusunda bilgi sahibi değildik, bu olayla uzaktan ve yakından hiçbir bağlantımız yoktur" dediler.

İfadeleri alınan 3 kişi daha sonra tutuklanma talebiyle nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi hakimliğine sevk edildi. Burada da aynı ifadeleri tekrar eden Erdal Polat'ın ablası M.P, akrabaları M.P ve Z.P suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumuna göre TCK'nın 314/2-3 maddesi kapsamında, "Yasadışı örgüt mensuplarına bilerek ve isteyerek yardım ve yataklık etmek" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildiler.
Böylece bombacı Erdal Polat'ın da aralarında bulunduğu tutuklananların sayısı 10'a yükseldi. Olayla ilgili 2'si bombacı, 1'i de yardım ve yataklık eden kişi olarak 3 kişi halen polis tarafından aranıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious