Hain saldırıya tepkiler çığ gibi büyüyor

Hain saldırıya tepkiler çığ gibi büyüyor.18564
  • Giriş : 22.10.2007 / 23:42:00
  • Güncelleme : 22.10.2007 / 23:43:57

PKK tarafından Hakkari'de düzenlenen ve 12 güvenlik görevlisinin şehit edildiği hain saldırıya tepkiler çığ gibi büyüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Diyarbakır Şehit Aileleri ile İnsan Hakları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Yurt-Sav) üyesi yaklaşık 50 gazi ve şehit yakını, yeniden askere gitmek için başvurdu. Gazi ve şehit yakınları, şehit edilen askerlerin görev yaptığı Dağlıca Hudut Taburu'nda nöbet tutmak istiyor.

Terör örgütünün son bir ayda gerçekleştirdiği kalleş saldırılar, Diyarbakır'daki şehit aileleri ve gazilerin sert tepkisine neden oldu.

Yurt-Sav Başkanı Ahmet Büyükburç ve Muharip Gaziler Derneği Başkanı Siraç Ezer, olayı nefretle kınadı. Terör olaylarının kendilerini yıldıramayacağına dikkat çeken Büyükburç, teröristlerin sivil, asker ayırt etmeden kahpece saldırılarına devam ettiğini vurguladı.

Bir günde 90 bin şehit vermiş bir milletin evlatları olduklarını hatırlatan Büyükburç, "70 milyon Türk milleti olarak şehit olmaya hazırız. Ateş düştüğü yeri yakmamalıdır. Ateş 30 yıldır bu milletin bağrına basılan zehirli bir hançerdir. Ey şehit anası, gün ağlama ve ağıt yakma günü değildir. Ey şehit babası gün gözyaşlarını silip, düşmanın hançerini boşa çıkarma günüdür. Diyarbakır Muharip Gaziler Derneği ile birlikte şehit kardeşleri olarak Hakkari'de yaşanan olaylar nedeniyle Dağlıca bölgesine gidip nöbet tutmak istiyoruz. Bu akan kardeşkanını durdurtmak istiyoruz. Artık analarımız ağlamasın. Bebelerimiz öksüz büyümesin. Türk milletinin başı sağolsun. Ne mutlu Türküm diyene." dedi.

Başkanı Büyükburç ve beraberindeki gaziler, ellerinde Türk bayraklarıyla birlikte askerlik şubesine giderek Dağlıca Karakolu'nda nöbet tutmak için dilekçe verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious