Hain teröre lanet yağıyor

Hain teröre lanet yağıyor.14176
  • Giriş : 06.10.2008 / 14:11:00

Çanakkale ve Adana'da sivil toplum kuruşları ile siyasi parti temsilcilerinin katıldığı mitingde, yüzlerce kişi, Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü'ne düzenlenen saldırıyı kınadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çanakkale'de sivil toplum kuruşları ile siyasi parti temsilcilerinin katıldığı mitingde, yüzlerce kişi, Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü'ne düzenlenen saldırıyı kınadı.

Cumhuriyet meydanında bir araya gelen yüzlerce Çanakkaleli, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez " ve "Şehitler cennette, hainler mecliste" şeklinde sloganlar atarak 16 askerimizin şehit olduğu saldırıyı lanetledi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan miting Atatürk'ün gençliği hitabı ve gençliğin de Atatürk'e cevabının okunması ile devam etti. Mitingde bir konuşma yapan ADD Çanakkale Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Necmi Akyalçın, 16 askerimizin şehit olduğu Aktütün Karakolu'na yapılan saldırıyı sşiddetle kınadıklarını belirterek, "Ulusal kurtuluş savaşımızdan 5-6 bin dolayına şehit ve 18 bin dolayında gazi ile çıkmış Anadolu, 25-30 yıldır boğuştuğu bu pisliğe 40 bin dolayında şehit,10 bin dolayında da gazi vermiştir. Bunlar korkunç rakamlardır. Ancak bütün bunlara rağmen Anadolu'nun soylu insanları, ucunda hainlerin bulunduğu bu pisliğe pabuç bırakmayacaktır. Çünkü bu hainler maşadırlar, kukladırlar. Bunların beyinleri dış güçlerdir. Ülkemizi bölmek ve Türk-Kürt, yani kardeş kavgası çıkartmak ve bu kavgadan yararlanmak isteyen haydutları Anadolu insanı artık görüyor. Bundan dolayı da bu oyuna gelmeyecektir ve gelmemelidir" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından grup olaysız şekilde dağıldı.

ADANA'DA TERÖRE LANET YÜRÜYÜŞÜ

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Aktütün Sınır Karakolu'na bölücü terör örgütü mensuplarınca düzenlenen ve 15 askerin şehit edildiği hain saldırı, Adana'da protesto edildi.

Türkiye Kamu-Sen Adana İl Temsilciliği önünde toplanan yüzlerce kişi, ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyüşe geçti. Dev bir Türk bayrağı açarak İnönü Caddesi'nden İnönü Parkı'na yürüyen kalabalık, sloganlarla teröre lanet yağdırdı. "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Askere uzanan eller kırılsın", "Meclis'te hain istemiyoruz", "Türk-Kürt kardeştir, ayrım yapan kalleştir", "Kahrolsun PKK" şeklinde sloganlar atan kalabalık, DTP'ye de tepki gösterdi. Yürüyüş yapan kalabalığa, adliye sarayında görevli polis memurları alkışlarla, vatandaşlar da iş yerlerinden Türk bayraklarıyla destek verdi.

Kalabalık, sloganlar eşliğinde İnönü Parkı'na ulaşırken, bir yakınını teröre şehit veren, ağabeyi de Güneydoğu'da uzman çavuş olan Çilem Öznur isimli kadın gözyaşlarına boğuldu.

Parkta şehitler için saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu. Bir imam tarafından Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından, şehitler için hep bir ağızdan dua edildi. Daha sonra Aktütün şehitlerinin isimleri tek tek okundu, kalabalık "burada" diye bağırdı.

Türkiye Kamu-Sen Adana İl Temsilcisi Kamil Köse, uluslararası ilişkiler adına gerçekleştirilen sözde demokratik açılımlar sayesinde şımartılan terör unsurlarının, insanları rahat uyuyamaz hale getirdiğini belirterek, "Unutmayın; önceliğiniz Türk milletinin huzuru ve Türk devletinin birliğidir. Diğer her şey bundan sonra gelir. Yani, söz konusu vatan ise gerisi teferruattır" dedi.

Terör örgütünün Irak'tan saldırdığını belirten Köse, terör örgütüne ve onu besleyenlere gereken cevabın bir an önce verilmesi gerektiğinin altını çizerek, "Ordu Irak'a diyoruz" diye konuştu. Bunun üzerine kalabalık da "Ordu Irak'a" sloganı attı.

Köse, şu anda 2 oğlunun da asker olduğunu ifade ederek, "Oğullarım bu vatana feda olsun" şeklinde konuştu.

Vatandaşlar, basın açıklamasının ardından sessizce dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*