Hak ettiğimiz yere geleceğiz!

Hak ettiğimiz yere geleceğiz!.12307
  • Giriş : 17.11.2007 / 12:36:00
  • Güncelleme : 17.11.2007 / 12:57:51

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, ligde hak ettikleri yere gelebilmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, ligde hak ettikleri yere gelebilmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Bu arada kongre öncesi stat projesini hayata geçmesi ile başkanlığa yeşil ışık yakan Nuri Albayrak, liste çalışmaları için kolları sıvadı.

MİLLİ ARA ÇOK İYİ OLDU

Milli maçlar nedeniyle lige verilen arada hayati önem taşıyan Galatasaray maçı hazırlıklarını sürdüren Trabzonspor, sakatlıklar nedeniyle sıkıntı yaşıyor. Bordo-mavili takımda kaleci Tolga, Risp ve Ayman’ın Galatasaray maçı öncesi sakatlıklarının devam etmesi Ersun Yanal’ı düşündürürken, kulüp doktoru Ahmet Kalaycıoğlu üç futbolcunun da zorlu maça yetişebileceklerini söyledi. Teknik direktör Ersun Yanal da kendisi ziyaret eden Trabzonspor Profesyonel Futbolcular Derneği üyelerine bordo-mavili takımı hak ettiği yere çıkartacağına söz verdi.

Yanal, “Takımı tanıma adına milli ara çok iyi oldu. Şimdi ben futbolcularımın neler yapacağını onlar da benim kendilerinden neler istediğimi daha iyi anlıyor. Geçmişi büyük başarılarla dolu bu kulübe elimden geldiğince en iyi şekilde hizmet etmek istiyorum. İlerleyen zamanlarda hak ettiğimiz üst sıralara çıkmak en büyük amacımızdır” diye konuştu.

ALBAYRAK ADAY OLUYOR

Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, Akyazı’daki tesis projesinin hayata geçmesi konusunda önemli adımlar atılması üzerine Aralık ayındaki kongrede yeniden aday olma kararı aldığı vurgulandı. Yöneticilerine de bunu aktaran Albayrak, listesini güçlendirmek için düğmeye bastı. Albayrak’ın yöneticileri arayarak, “Başladığım hiçbir işi yarım bırakmadım, bırakmam. Bu şehri modern tesislere kavuşturmadan ve takımı şampiyon yapmadan hiçbir yere gitmem” dediği öğrenildi. Kongrede tekrar aday olma kararı aldıktan sonra Asbaşkan Haşim Sayitoğlu ile uzun bir görüşme yapan Albayrak’ın, Sayitoğlu’na Trabzon’dan listesine alacağı isimleri belirmesini istedi. Albayrak’ın mevcut listesindeki birçok isimle yola devam etme taraftarı olduğu ancak 2-3 kişi ile de yollarını ayırmayı planladığı iddia edildi.
Bu arada 20 Kasım’da dolgu alanı ihalesi yapılacak olan Akyazı Stat Projesi’nin yapımının 2011 yılına yetiştirileceği açıklandı.

GALATASARAY’I DÜŞÜNÜYORUZ

Trabzonspor Başkan Yardımcılarından Aydın Pişiren, camianın bir bütün olarak ayağa kalkması için var güçleri ile çalıştıklarını belirterek, “Futbolcu kalitemizin bizi ligde başarıya taşıyacak bir potansiyele sahip olduğunu biliyoruz. Yaptığımız kan değişikliği ile ligde bir çıkış yakalamak istiyoruz. Şu anda stat projesinden sonra bizim için en önemli konu Galatasaray maçı. Bu maçı sürekli telaffuz ederek oyuncuları baskı altına almak istemiyoruz ancak Galatasaray maçı gerçekten bizim için çok önemli. O maçı kazandığımız takdirde ligde çıkış yakalamak adına hem iyi bir hava yakalayacağız hem de çok üzdüğümüz taraftarlarımızın gönlünü kazanacağız. Buna yürekten inanıyoruz”iye konuştu.

STOPERDE REKABET KIZIŞIYOR

Bordo mavili takımda Risp, Erdinç, Tayfun, Tolga Seyhan ve Çağdaş’ın forma mücadelesi verdiği stoper mevkii teknik direktör Ersun Yanal’ı düşündürüyor. Bir mevkide bu kadar futbolcunun olmasının kadroda şişkinliğe yol açtığını yöneticilere aktaran Yanal, 5 futbolcunun da idman performanslarının iyi olması nedeniyle formayı kime vereceğine karar veremiyor. Son haftalarda stoperde sergilediği performansla göze giren Tayfun, diğer futbolculara oranla bu mevkide formaya daha yakın. Diğer 4 futbolcu arasında gidip gelen Yanal’ın bu sayıyı devre arasında 3’e düşürmeyi ve PAF takımdan veya yerli genç bir stoperi alarak bu bölgeyi güçlendirmeyi planladığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious