HAK-PAR istifa şoku yaşıyor

HAK-PAR istifa şoku yaşıyor.8564
  • Giriş : 18.12.2008 / 22:03:00

HAK-PAR da şok istifa... İbrahim Güçlü partisinden istifa etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

HAK-PAR'ın kurucusu İbrahim Güçlü partisinden istifa etti. Güçlü ”Bütün Kürtleri temsil eden yeni oluşum başlatacağız. ” dedi. Güçlü, PKK terör örgütü ve Demokratik Toplum Partisi(DTP)'nin Bölgede ve Türkiye'de demokratik bir yere sahip olmadığını belirtti.

Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Korucularından İbrahim Güçlü, partinin kuruluş amaçlarından uzaklaşıp bir grubunun çıkarlarına hizmet ettiğinden ötürü istifa ettiğini söyledi. Yeni bir yol haritası çizeceklerini ifade eden, Güçlü; Bütün Kürtleri temsil eden bir siyasi parti kurmayı düşündüklerini söyledi.

29 Mart Yerel seçim öncesi, Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR)”dan şok istifa, partinin kurucusu ve kapatılan KÜRDER”in başkanı İbrahim Güçlü, partinin kuruluş amacından saptığını söyledi. Hak-Par'ın PKK terör örgütü dışında Kürt toplumunda yeni bir temsil yaratmak için 2002 yılında ortaya çıktığını kaydeden, Güçlü:”Hak-Par , soğuk savaş döneminin geleneksel ve statükocu örgütlere benzemeye çalıştığı için Kürdistan toplumundan temsil gücüne erişemedi ”dedi. İbrahim Güçlü, ayrıca;Hak-Par'ın genel ulusal çıkarları savunmadığını bir grubun çıkarlarına hizmet ettiğini söyledi.

PKK terör örgütü ve Demokratik Toplum Partisi(DTP)'nin Bölgede ve Türkiye'de demokratik bir yere sahip olmadığını altını çizen, Güçlü:”Biz Kürt sorunun çözümünü silahla değil hak ve özgürlükler çerçevesinden çözülmesinden yanayız. Bunun için arkadaşlarımız ile birlikte önümüzdeki günlerde bütün Kürtleri temsil eden bir siyasi parti kurmayı düşünüyoruz ”şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*