Hakan: Lideriz ve lider döneceğiz

  • Giriş : 23.03.2007 / 00:00:00

A Milli Futbol Takımı, yarınki maç için dün Yunanistan'a uçtu. Hakan Şükür "Atina'dan lider döneceğiz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milli Takım'ın tecrübeli golcüsü Hakan Şükür, "Yunanistan ve Norveç maçlarını mutlaka kazanmak istiyoruz. Hedefimiz 5 maçta 15 puan. Türkiye'den lider ayrılıyoruz, geriye lider döneceğiz" dedi.

Avrupa Şampiyonası grup elemelerinde yarın Yunanistan'la deplasmanda, çarşamba günü de Almanya'da Norveç ile karşılaşacak olan Milli Takım'dan iddialı açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son olarak ay-yıldızın en tecrübeli ismi Hakan Şükür, SABAH'a konuştu. Fatih Tekke'nin sakatlanıp kadrodan çıkarılmasının ardından forvette oynaması büyük ölçüde kesinleşen Şükür, "Türk Milli Takımı olarak çok sıkıntılı bir süreçten geçtik. Hala da geçmeye devam ediyoruz. Aldığımız ağır cezaya rağmen bugün üç maçta 9 puanla lider durumdayız" dedi.

6 PUANLA ÇOK YAKLAŞIRIZ
Yola kayıpsız devam etmelerinin çok önemli olduğunu vurgulayan Hakan, "Şimdi önümüzde grupta zirveyi hedefleyen iki takımla yapacağımız iki maç var. İki maçta da galibiyet hedefliyoruz. Bunu başardığımız anda 2008 Avrupa Şampiyonası finallerine gitmeye çok yaklaşırız. Hatta neredeyse garantileriz. Zirve yolundaki iki rakibimizi de yenmek, bizim için çok büyük avantaj olur. 5 maçın sonunda 15 puanı toplarsak, cezamız da sona ereceği için, ondan sonra bizi kolay kolay tutamazlar. Türkiye'den lider ayrılıyoruz; lider döneceğiz" ifadesini kullandı.

EMRE KARARI MORAL OLDU
İsviçre maçından sonra aldığı cezası Yunanistan maçıyla bitecek ve Norveç maçında sahaya çıkacak olan Emre'nin, İngiltere'de yaşadığı sıkıntılara da değinen tecrübeli golcü, "Beraat kararına hepimiz çok sevindik ve bu karar zorlu maçlar öncesi takımdaki herkes için moral oldu" yorumunu yaptı. Hakan ayrıca sakat oyuncuların çokluğunu da dile getirirken, "Ama sakatların yerlerine oynayacak arkadaşlarımızın da onlar kadar mücadele edeceği kesin. Ben eksiklerin yokluğunu çok fazla hissedeceğimizi düşünmüyorum" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious