Hakan Şükür, Belediye Başkanı mı olacak?

Hakan Şükür, Belediye Başkanı mı olacak?.11029
  • Giriş : 17.07.2008 / 02:08:00
  • Güncelleme : 17.07.2008 / 01:54:17

Şükür, Erdoğan'la yaptığı görüşme sonrasında basın mensuplarına açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ünlü Futbolcu Hakan Şükür, "Ne siyaset, ne barış elçiliği, ne belediye başkanlığıyla ilgili hiçbir şey görüşmedik, kendimle ilgili konuştuk" dedi.

Şükür, dün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e görüştükten sonra bugün de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la görüştüğünü söyledi. Şükür, görüşmenin çok önceden planlanlamasına rağmen program yoğunluğu nedeniyle bugüne kadar sarktığını belirterek, "Benim ilişkilerim, diyaloglarım çok defa oldu. Yine böyle bir görüşme yaptık. Yine kendimle ilgili, geleceğimle ilgili sohbet etme fırsatı bulduk. Gündemden kendimle ilgili bir çok şey konuştuk." dedi.

"Siyaset konuştunuz mu?" şeklindeki soruya Şükür, "Siyaset hiç konuşmadık" dedi. "Adapazarı Belediye Başkan adaylığınız gündeme geldi mi?" yönündeki soruya ise Şükür, "Kesinlikle böyle bir şey yok. Hakkımda çok haber çıkıyor, bu haberlere sizler vasıtasıyla cevap vermeye çalışıyorum. Yani bütün her şeye karar verdikten sonra karşınıza çıkmayı daha da uygun görüyorum. Önceden yanlış bir şey söylememek için onlar açıklığa kavuştuktan sonra herkese, sizlere açıklama yapacağım zaten." diye konuştu.

İkinci kez "Siyasete girecek misiniz?" sorusu üzerine Şükür, şu şekilde cevapladı: "Hayır öyle bir şey konuşmadık. Sadece benim sportif yanımla ne yapmam gerektiği konusunda, kendi kararlarımı mutlaka vereceğim. Ama takdir edersiniz ki geniş bir ailem var. Geleceğimi de ona göre şekillendirmek durumundayım. Bugün çeşitli basın organlarında futbolu bıraktığım konusunda bir şey çıkmış. Benim ifadem şuydu bir daha söyleyim: Cazip teklifler alıyorum. Yurt içini kesinlikle düşünmüyorum. Bunu açık ve net söyleyim. Kimseyle de, çok değerli başkanlar konuşuyor Türkiye'de. Herhangi bir konuşma kimseyle olmadı. Kim konuşuyorsa Türkiye'de oynamayı düşünmediğim için sadece eğer aile şartlarımla beraber ortak bir zemin hazırlayabilirsek yurt dışında oynamak istiyorum. Eğer oynamazsam da böyle bir karar alırsam da futbolu da bırakırım diye bir büyüğüme böyle bir şey söylemiştim, ama medya biraz yanlış algıladı. Bunu da açıklığa kavuşturmuş oldum."

"Başbakan ne dedi?" sorusuna ise Şükür, "Bunu da sordu. Futbolu bırakıyor musun diye sordu. Ben öyle bir şey söylemedim. Bundan sonraki planlarımı kendim yapacağım. Bir tavsiyede bulunmadı. Hayırlısı ne ise o olsun." diye karşılık verdi.

BARIŞ ELÇİLİĞİ GÜNDEME GELMEDİ

Şükür, "Görüşmede barış elçiliği gündeme geldi mi?" sorusunu ise şöyle cevapladı: "Bu anlamda hiçbir şey konuşmadık. Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Senaryo üretiliyor ama ben her zaman görüşüyorum. İstanbul'a geldiğinde fırsat buldukça görüşüyorum. Ne siyaset, ne barış elçiliği, ne belediye başkanlığıyla ilgili hiçbir şey görüşmedik. Sayın spor bakanımız da ordaydı. Sadece sportif açıdan bazı şeyler konuştuk. Bu kadar. Çok da gizli şeyler konuşmadık. "

"Futbola nokta koyarsanız, siyaset ve belediye başkanlığını düşünür müsünüz?" sorusuna ise Şükür, "Böyle bir şey düşünmedim. Olayın sportif yönüyle, benim geleceğim için spor tarafımı düşünüyorum. Benim için antrenörlükse veya başka bir şeyse o konuda bilgisini alacağım. Sporun içerisinde çok değerli büyüklerim de var. Onlardan bilgi alırım. Şu anda çeşitli teklifleri değerlendiriyorum. Cazip teklifler. Bu cazip teklifleri kabul etmezsem eğer ailemle ilgili kararım o yönde olursa futbolu da bırakma olabilir. Ama futbolun içerisinde her zaman olmak isterim."şeklinde konuştu.

"Federasyon başkanlığı gündeme geldi mi?" sorusuna ise Şükür, "Öyle bir şey gündeme gelmez. Ben böyle bir şeyi böyle bir dönemde konuşacak kadar acımasız bir insan değilim. Böyle bir şey gelmedi. Şu anda da böyle bir şey düşünmüyorum. Ağır bir makam orası. Çok değerli bir büyüğümüzü kaybettik. Ondan sonra da böyle bir şey konuşmak doğru olmaz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*