Hakan Şükür, 'kenetlenmeye' çağırdı

  • Giriş : 16.06.2006 / 00:00:00

Galatasaray'ın milli futbolcusu Hakan Şükür, Galatasaraylı eski yönetici Ergün Gürsoy ile birlikte Kahramanmaraş'a geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

A Milli Takım'ın, Dünya Kupası'nda olamayışını bir eksiklik olarak nitelendiren Şükür, kişisel kaprisleri bir tarafa bırakıp ülke için herkesin kenetlenmesi gerektiğini vurguladı. Şükür, "Gitseydik çok hoş olurdu. Sadece bizim kaybımız olarak değil, Almanya'nın da kaybı olarak düşünüyorum. Kapaya hakikaten farklı bir renk getirebilirdik. Ama olmuşla ölmüşün önüne geçilmiyor. Bundan sonrakilere daha dikkatli hareket etmeliyiz. Kişisel kaprisleri bir tarafa bırakıp ülke için herkesin kenetlenmesi lazım. İnşallah 2008 yılında Türk milli takımı orada olur" dedi.

Dünya Kupası'ndaki maçların düşük performansta geçmesinin sorulması üzerine golcü futbolcu, şunları söyledi: "Yorucu bir sezondan çıkan takım oyuncuları dünya kupasına gidince belirli bir düşüş içerisine girerler. Bundan sonraki maçların daha kaliteli geçeceğini düşünüyorum. Bundan sonra stratejik oyunlar oluyor. Gruptan sonraki maçlar daha da keyifli geçecek diye düşünüyorum"


Dünya Kupası'nda kendi favorisinin İtalya olduğunu açıklayan Şükür, "Favorim her ne kadar da dedikodu ve çalkantılarla olsa da İtalya diyorum. Tabii ki Brezilya herkesin favorisi. Ben iki takım arasında geçeceğini düşünüyorum. Ev sahibi Almanya da hazırlık maçlarında iyi bir performans sergilemedi. Biraz geri planda kaldı ama oynadıkları futbol ve mücadeleci yapılarıyla, turnuva takımı olma özellikleriyle kendilerini şanslı kılıyor" diye konuştu.


Futbol hayatını Galatasaray'da noktalama istediğini vurgulayan Hakan Şükür, futbol hayatının sonrası için de şunları kaydetti: "Futbol oynarken başka bir işi düşünmek istemiyorum. Galatasaray ile 2 sezon daha kontratım var. Ama futbolun içerisinde antrenörlük yada başka görevlerde bulunmak istiyorum. Bunu da zaman gösterecek" dedi.


A Milli Takım'ın yeni bir oluşum içerisine girdiğini hatırlatan Şükür, "İnşallah 2008'de yerimizi alırız. Yeni bir heyecan var. Bütün arkadaşların yüzünden bu heyecan okunuyor. Bu oluşuma hocamızın katkıları da olacaktır" şeklinde konuştu.


Galatasaray'daki yabancı oyuncuların performasın ile ilgili soruya da Şükür, "Ben bizim yabancıların iyi olduğunu düşünüyorum. Zaman zaman uyum zorluğu yaşadılar. Haksız eleştiriler de aldılar. Geçmişten ders alarak önümüzdeki sezon iyi olacaklarını düşünüyorum. Çok karakterli arkadaşlar yeni sezonda katkıda bulunacaktırlar ki geçtiğimiz sezon az da olsa katkılarını gördük" şeklinde cevap verdi.


Hakan Şükür ile birlikte imza gününe katılan Galatasaray'ın eski yöneticisi Ergün Gürsoy da gazetecilerin sorularını yanıtladı. Hakan Şükür'ün milli takıma çağrılmayışı ile ilgili bir soruyu cevaplandıran Gürsoy, "Hakan'ın Milli Takım olayını çok önemi var. Geçtiğimiz yıllarda bu konu ile ilgili düşüncelerimi söylemiştim. Alınmadığı için de tepkimi göstermiştim. Hem Türkiye'ye hem Hakan Şükür'e hem de Galatasaray camiasına bir haksızlık olmuştu. "dedi.

Oğlu Ali Gürsoy ile ilgili sorulan bir soruya da Ergün Gürsoy, şöyle cevap verdi: "Oğlum fikirlerini açık olarak söyledi. 'Ben iki sene başkana asistanlık yaptım. 2 sene yedek üyelik yaptım. Şimdi asil üye ve yönetim kurulu üyesiyim. Eğitimimi tamamladım askerliğimi yaptım. Artık sorumluluk almak istiyorum. Aldığım sorumluluğu da sonuna kadar getirmek istiyorum. Bundan sonra kimseye asistanlık yapmak istiyorum.' diyor. Dolayısıyla ben de karışamıyorum. Kulüp yönetimi ne düşünür bilemiyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious