Hakan Şükür kime sitem etti?

Hakan Şükür kime sitem etti?.10195
  • Giriş : 09.12.2008 / 21:20:00

Hakan Şükür, Galatasaray'ın yıldızı Lincoln'ü müthiş performansına sitem etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

“Geçen sezon Beşiktaş derbisi öncesi 'disiplin adına' Lincoln ile beraber kurban seçildim. Lincoln, geçen yıl böyle oynasaydı ben de futbolu belki bırakmazdım.”

Galatasaray'ın eski kaptanı Hakan Şükür dün TRT-1'de yorumculuğunu yaptığı STADYUM Programı'nda çok ilginç açıklamalarda bulundu. İşte Şükür'ün 3-0'lık A.Gücü maçı, Lincoln ve Michael Skibbe'nin yardımcısıyken görevinden kovulan Ümit Davala konusundaki çarpıcı sözleri:

'LINCOLN ÇOK TAVIRLIYDI'

“Geçtiğimiz sezon 'disiplin adına birşeyler yapılması gerek' diye düşünüldü. Beşiktaş maçı öncesinde Lincoln olayı da bahane oldu. Ben de o gün kurban seçildim. Lincoln o gün çok üzülmüştü. Olayı da biraz fazla uzattı. Yaşananlar bir bahaneydi onun için. Geçen sene o dönemlerde çok kırılgandı ve haliyle çok alınmıştı. Bayağı bir uzun süre tavır koydu. Tabii bu olayda benim de şanssızlığım var. Geçen yıl bu kadar katkı sağlamaması benim gibi forvetleri direkt etkiledi. Belki geçen sene böyle oynasaydı ben de bu sene futbolu bırakmazdım.

'TAM HALI SAHA KADROSU' 

Ankaragücü maçının sonucu ise beklediğim gibi oldu. Zemin halı sahada gibi. Bu tip bir sahada en güzel oyunu oynayabilecek takım G.Saray'dı. Böyle bir kadro yapısı var. Maç öncesi de söyledim. Bu sahada G.Saray favoriydi. A.Gücü de geriye çok yaslandı ve çanak tuttu.

'ÜMİT'E YANLIŞ YAPILDI'

Bir adamı getirip 'Sen 3 sene sonra bu takımın hocasısın' deyip sonra 'Ligi tanımıyorsun' diyerek gönderen anlayış eleştirilmeli. Eğer ben yönetici olsaydım, Ümit Davala'nın hatasını görsem bile göndermezdim. Stratejik bir hamle yapıldı. Eleştirilerin kendilerine sirayet etmeye başladığı anda Ümit Davala gitti. Ümit gitti, sanki herşey düzeldi. Ümit kalsa böyle olmayacak mıydı? Ertuğrul Sağlam'ın gitmesi üzerinde de durulmadı. Saman alevi gibi unutuldu. O zaman, kariyerli bir hoca getirildi ve tartışma sonlandırıldı.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*