Hakan Şükür konuştu!

Hakan Şükür konuştu!.11029
  • Giriş : 11.01.2008 / 20:29:00

Hakan Şükür,kulüp başkan yardımcısı Adnan Polat ile aralarında herhangi bir sorun olmadığını vurgulayarak, bu konuda medyada yer alan haberlere tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Galatasaray TV'ye açıklamalarda bulunan Hakan Şükür, kendisini sarı-kırmızılı kulübe getiren ve geçmişten bu yana başarılarında büyük katkısı olduğunu belirttiği Adnan Polat'la arasında hiçbir şey olmadığını vurgulayarak, ''Bu tip söylentiler Galatasaray'ın önünü tıkamak ve bir kriz yaratmak amacıyla çıkarılıyor. Sezon sonunda şampiyon olarak bu söylentilere yanıt vereceğiz'' dedi.

Söylemek istediklerinin başka bir amaca dayandırılarak kamuoyunun önüne atılmasını talihsizlik ve çok yanlış bir şey olarak nitelendiren deneyimli futbolcu, şunları kaydetti:

''Ama maalesef bunlar oluyor. Her insanın, her kulübün arasında farklı ufak kırgınlıklar olabilir. Biz bunları yaşadık ve geçmiş dönemde bunlar yazıldı çizildi. Ama tekrar tekrar ısıtıp insanların önüne getirilmesine bir anlam veremiyorum. Bilhassa beni buraya getiren ve geçmişten bu yana başarılarımda büyük katkısı olan sayın Adnan Polat'ın bunların içine çekilmek istenmesinin manasını bulamıyorum. Ne böyle tartışmalar yaşanıyor ne de böyle bir durumdan sonra başkan gelip ağırlığını koyuyor. Yani Galatasaray'da böyle bir şey yok.

En son Panionios maçından sonra, sayın başkanımız zaten oraya da gelmişti biliyorsunuz, birkaç gazetede 'Başkan geldi, ağırlığını koydu' şeklinde yorumlar yapıldı. Böyle bir şey yok. Bu konularla ilgili biz hiç konuşmadık dahi. Ne başkanla ne de başka biriyle... O röportajımda da söylediğim gibi, ne benim ne de yöneticilerimizin böyle bir lüksü olamaz. Burada ortak amaca giden bir yolda müşterek bir takım var ve bunun için de var gücümüzle çalışacağız. Bu olur ya da olmaz ayrı bir şey. Belki benim kırıldığım bir şeye birçok insan kırılmayabilir. Bu yapı meselesidir. Ben böyle algılarım ama dediğim gibi herhangi birine kırgınlığım, küskünlüğüm olmadı.

Galatasaray'a hepimiz bir şeyler vermek istiyorsak bunun üstesinden gelmeliyiz. Maalesef medyamızın bazı kesimlerinde yanlış yorumlar oldu. Duyarlı olanlar da var. Büyük gazetelerimizden bu konuda herhangi bir tepki almadık. Onlar daha önce nasıl biliyorlarsa, öyle hareket ettiler ve yazmadılar. Birkaç tanesinde maalesef böyle algılandı. Tabii farklı farklı düşünceler olabilir. Ben bunların dışında Galatasaray'a sadece hizmet vermek istiyorum. Bugünden sonra bu tip şeyler söyleyenleri, kötü düşünen veya Galatasaray'a zarar vermek isteyen insanlar olarak değerlendirmek istiyorum.''

-''TARAFTAR İÇİN ELİMİZDEN GELİNİ YAPACAĞIZ''-

Kulüp başkan yardımcısı Adnan Polat ile aralarında herhangi bir kırgınlık olmadığını yineleyen Hakan Şükür, ''Bizim çoktan unuttuğumuz bir şeyin aradan aylar geçmesine rağmen tekrar gündeme getirilmesini, Galatasaray'ın önünü tıkamak veya bir kriz yaratmak amaçlı olduğunu düşünüyorum'' dedi.

Hakan Şükür, açıklamasını şöyle tamamladı:

''Biz buranın futbolcusuyuz, işçisiyiz açıkçası. Buradaki en önemli kişiler yöneticilerdir. Bizlere hem maddi kaynakları sağlayan hem de manevi olarak yanımızda olan kişiler. Ben bugüne kadar hep bunu gördüm. Dediğim gibi, o anda yaşanan yanlış anlamadan dolayı kırgınlık bizim tarafımızdan halledildi. Herhangi bir şey yaşamıyoruz. Sezon sonu inşallah şampiyon oluruz. Şampiyonluğu camiamıza hediye ederiz. Çünkü burada en masum, en günahsız olanlar taraftarlar ve bizim de öyle bir lüksümüz yok. Onlar için elimizden geleni yapacağız.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious