Hakan Şükür nihâyet anlattı!

Hakan Şükür nihâyet anlattı!.12867
  • Giriş : 01.10.2007 / 20:06:00

Hakan Şükür kadro dışı kalmasına sebep konuyu ayrıntısıyla anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Galatasaray'da derbi maç öncesi Lincoln ile birlikte Feldkamp tarafından kadro dışı bırakılan Hakan Şükür Lig TV'de Futbol Gündemi adlı programa telefon bağlantısıyla katıldı ve gündemi meşgul eden konu ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.


Hakan Şükür şunları söyledi: "Gündeme düşmek istemesemde böyle olaylarla gündeme geliyorum. Ben artık futboldan zevk almak için iyi oynamak istiyorum, Allah'ın sevgili kuluyum demek ki bunlar başıma geliyor. Atilla Gökçe tarafından, Feldkamp'a karşı cephe oluşturduğum, Ersun Yanal'a da aynı şeyi yaptığım söyleniyor. Atilla Abi'ye bu anlamda katılmıyorum. Kadro dışı kalan bir futbolcuya kimse inanmak istemiyor, hep bunun altında bir sebep aranıyor.
Lincoln gece kulübüne gitti, benim de kızdığım söyleniyor, böyle birşey yok. Ayrıca Lincoln gece kulübüne gitseydi de kızardım. Kızımın kampa gelmemesi kuralı varsa, ceza almam normal ama ben hocaya bundan dolayı ceza almamam gerektiğini söyledim, bunu başka şekilde halledebileceğimiz söyledim ancak kendisi böyle uygun gördü. Ben böyle bir kuralı bilmiyordum. Ben bu cezaya ve hocama saygı gösterdim. Benim için bu olay kapandı. Dün antrenman esnasında hoca ile toplantıdaydım, bu nedenle antrenmana çıkmadım, antrenmana çıkmama gibi bir durum söz konusu değil. Şunu da söyleyeyim, bu olay beni çok üzdü ve kırdı." Şükür sözlerini şöyle sürdürdü: "Kızım ve eşim bu olaylardan çok etkilendi, bayanların ve çocukların bu olaylarda duyguları çok daha yoğun oluyor. Bugün Milliyet Gazetesi'nde bir haber çıktı, bu haber tamamen doğruydu. Ben bu olayda hocamı kabahatli görmüyorum ancak bu olayın bu şekilde olmasına çok üzüldüm. Burda kimsenin suçu yok. Ben kadro dışı kalmayı hakettiğimi düşünmüyorum, ben hayatımda ilk kez 23'te yattım, sırf kızım geldiği için. Ancak kuralda buysa buna birşey diyemem." Lincoln'ün takımdan ayrılacağı söyleniyor, bunu senin engellediğin söyleniyor sorusuna, Şükür şu cevabı verdi: "Bu konu kısmen doğru. Lincoln bana, sen ne yaparsan ben de onu yapacağım dedi. Ben de boşver biz işimizi yapalım dedim ve maçı birlikte izlemeye gittik. Ben Lincoln'ün akrabaları ile o gece oturduğunu görmedim." Şükür sözlerini şöyle sürdürdü: "Kızım akşam televizyonda Alex'i çocuğu ile birlikte görmüş, beni aradı ve ağlıyordu, ben de evim çok yakın olduğu için çıktım ve kızımı alıp tesislere geri döndüm. Bu olayın bu boyutlara geleceğini düşünmemiştim. Geçen senelerde hep kızım ile kamplarda kalıyordum. Adnan Sezgin ile görüşeceğim, bu konular hakkında. Bu akşam antrenmana kısmetse çıkacağım. Bu iş tamamen kapanmıştır, bu spekülesyonlar iyi gidişimizi engellemeye yönelik diye düşünüyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious