Hakan Şükür sırrını açıkladı

  • Giriş : 03.03.2007 / 00:00:00

Galatasaray'ın golcü futbolcusu Hakan Şükür, tellere kadar gidip taraftarları selamlamasının sırrını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yıldız futbolcu, geçmişte Sakarya'dan 17 kişilik bir grup ile İstanbul'daki maçlara geldiğini hatırlatarak, "Sarı Adnan, Tanju, Savaş Koç'un oynadığı dönemlerinde çok kez İstanbul'a gelip Galatasaray'ı seyrederdik. En alt bölümde tellerde seyrederdik maçı. Futbolcu çağrılırdı, o zaman dibimize kadar gelsinler isterdik. Ben de Galatasaray'a geldikten sonra, o zamanlar öyle düşündüğüm için tellere kadar gidip seyirciyi selamlıyorum." dedi.

Four Four Two Dergisi'nin Mart sayısına açıklamalarda bulunan Hakan Şükür, Sakaryspor'dan Bursaspor'a transfer olmasının bir borç mukabilinde gerçekleştiğini söyledi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sakaryaspor ve Bursaspor arasındaki borç mukabilinde Bursaspor'a gitmiştim. Beni Fenerbahçe istemişti, hatta bir hafta beni Aden Otel'e kaçırmışlardı. Dolayısıyla isteksiz bir gidişti. Gurbete çıkmak zor geliyordu ancak orada bana bunu hiç hissettirmediler. Ayrıca Arnavut göçmeniyim ben. Çok akrabamız var, birçok arkadaş edindim. Hakikaten ikinci memleketim diyebileceğim yer Bursa. Şimdilerde iki Sakarya'ya gidiyorsam, bir Bursa'ya kesin giderim. Bursa'daki arkadaşlarımı unutmamaya özen gösteriyorum. Şimdiki arkadaşlıklarım Galatasaray'da pekişen, hatta bazısı için tespitini koyamadığım, 'Neden benimle?' diye düşündüğüm insanlar. Mesela Arif Erdem'le birlikte en iyi anlaştığım arkadaşlarımdan biri Bursaspor'da birlikte oynadığımız Vedat'tır"

"PİONTEK CESARETLİYDİ"

Kendisini A Milli Takıma çağıran Sepp Piontek'i yerli hocalara göre oldukça cesaretli olarak nitelendiren Hakan Şükür, "Daha az koşan oyuncu tiplemesini değiştirdi. Kızılcahamam'da A ve Ümit Milli Takımlar kamp yapıyordu. Önce Ümitler sonra da A takım idman yapıyordu. Piontek gizli bir yerden Ümit Milli Takım'ın idmanını seyretmiş. İdman sonrası ben yorgun bir şekilde sahadan çıkarken benim ve Fatih hocanın kolundan tutup, 'Hakan burada kalsın' dedi. İlk defa orada A takımla çalıştım. Onunla birlikte yeni bir zihniyet başladı. Fatih Terim'le birlikte devam etti. İkili üçlü gruplar halinde A takıma geçişler başladı." diye konuştu.

Hakan Şükür, geçmişteki İnter macerasının ise yanlış bir referans yüzünden gerçekleştiğini belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Maldini beni Milan için çok istemişti hatta yüzde 90 anlaşmıştık. Değerli bir büyüğümüzün yanlış referansıyla imza atacakken gerçekleşmedi. Çok üzülmüştüm. Aynı şehrin iki takımından diğeri isteyince bu kez hiç düşünmeden gitme kararını verdim. Önemli oyuncular vardı, oynar mıyım oynamaz mıyım diye düşünmeden imzayı attım. 2 milyon euro vereceklerdi, Milan'la olan transfer olayımı duyunca artı 200 bin euroluk bir jest yaptılar. Zaten taraftar anketinde yüzde 69'la en çok sevilen oyuncu seçildim. Inter seyircisi Zamorano gibi takımı için savaşan oyuncuları çok seviyorlardı. Lippi kalsaydı çok daha fazla şeyler yapardım diye düşünüyordum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious