Hakan Şükür takımdan ayrıldı

Hakan Şükür takımdan ayrıldı.14221
  • Giriş : 27.05.2008 / 10:44:00

Galatasaray'ın efsane ismi Hakan Şükür yönetimin kendisi hakkında vereceği kararı beklemeden kulübü ile yollarını ayırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yıldız futbolcu, dün akşam saatlerinde biraraya geldiği Adnan Polat'a "Bu şartlar altında kalamam. Ben ayrılıyorum" diyerek G.Saray'daki Futbol hayatına noktayı koydu.

Cim-Bom’un efsane yıldızı ve takım kaptanı Hakan Şükür, sarı-kırmızılı kulüple yollarını resmen ayırdı. Günlerdir, yeni sezonda takımda kalıp kalmayacağı merak edilen ve önceki gün yaşanan sürpriz gelişme üzerine yönetimin kendisi hakkında alacağı kararı beklemeden ayrılık kararını veren Hakan Şükür, dün biraraya geldiği Başkan Adnan Polat’la konuşarak, belki de Futbol hayatına da son noktayı koydu.

Başkan Polat’a kırgın

Eski teknik direktör Feldkamp’ın yaptığı ‘Hakan Şükür’ü ben değil, Adnan Polat göndermek istedi’ açıklamasını duyduktan sonra bir hayli kırılan ve yönetimin kendisi hakkında alacağı kararı beklemeden harekete geçen yıldız oyuncu, önce kararını ailesi ve yakın çevresiyle paylaşarak, ‘Artık bu şartlar altında kalamam’ dedi. Dün akşam saatlerinde ise başkan Adnan Polat’ın ofisine giderek, aldığı kararı resmen bildiren efsane oyuncu, ikinci başkan Mehmet Helvacı ve Futbol AŞ. Genel Müdürü Adnan Sezgin’in de bulunduğu görüşmede, ‘Benim hakkımda alacağınız kararı beklemeye gerek kalmadı. Ben ayrılıyorum’ diye konuştu.

Futbolu da bırakabilir

Kalli’nin yaptığı açıklamalarla ortaya çıkan kırgınlığını dile getiren ve düşüncelerini anlatan yıldız oyuncuya, başkan Polat ve Sezgin tarafından aksi iddia edildi ancak Hakan’dan ‘Bugüne kadar sergilemiş olduğunuz tavırlarınızdan zaten düşüncenizi belli ettiniz’ cevabı geldi. Başkan Adnan Polat’ın, bu konuşma üzerine önce ‘seni yurtdışında antrenörlük eğitimine gönderelim. Bize hizmet etmeye devam et’ teklifinde bulunduğu, ardından da ‘jubileni nerdee ve ne zaman istersen yapalım’ önerisini getirdiği öğrenildi.

Ancak Hakan’ın bu iki öneriye de ‘şu an için bunları konuşmanın zamanı değil’ diyerek kesin bir cevap vermediği ve milli takıma çağrılmaması sonucunda planlarının değiştiğini ve futbolu da bırakabileceğini söylediği bildirildi. Oldukça kırgın olmasına karşın başkan Adnan Polat’la öpüşerek ayrılan Hakan Şükür’ün, gelen cazip tekliflere rağmen futbolu bırakmayı düşündüğü belirtildi.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious