Hakan Şükür'ün dilekçesini o yazmış

Hakan Şükür'ün dilekçesini o yazmış.11358
  • Giriş : 19.10.2016 / 16:35:00
  • Güncelleme : 21.10.2016 / 15:34:47

Hakan Şükür'ün istifa dilekçesini FETÖ'nün basın imamının yazdığı öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eski milli futbolcu ve eski vekil Hakan Şükür'ün AK Parti'den istifa ettiği dilekçeyi FETÖ'nün basın imamının yazdığı ortaya çıktı.

FETÖ terör örgütünün basın imamı olduğu iddia edilen Süleyman Sargın'ın Hakan Şükür'ün istifa dilekçesini yazdığı ortaya çıktı.

Tokat'ta 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma devam ediyor. Yürütülen soruşturma kapsamında ifadesine başvurulan şüphelilerin beyanları üzerine geçen hafta örgütün üst düzey yöneticilerinden 13 kişi hakkında yakalama ve gözaltı kararı çıkartıldı. Aralarında darbe girişiminden 15 gün sonra yurt dışına kaçtığı açıklanan örgütün Türkiye polis imamı 'Cemal' kod adlı T.S. ile birlikte en dikkat çeken isimlerden biri de Başsavcılık tarafından T.S.'den önce bu görevi yürüten ve yurt dışına kaçtığı belirtilen S.S. oldu.

Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafında S.S. rumuzuyla belirtilen kişinin, kapatılan Zaman Gazetesi yazarı ve Irmak TV Genel Müdürü Süleyman Sargın olduğu öğrenildi. Sargın'ın darbe girişiminden sonra yurt dışına kaçtığı açıklandı. Ayrıca örgütün 'basın imamı' olduğu öğrenilen Sargın'ın, ABD'de bulunan AK Parti eski Milletvekili Hakan Şükür'ün partisinden istifa ettiği dönemdeki dilekçesini yazdığı öne sürüldü. Soruşturma sürüyor.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*