Hakan Şükür'e bakanlık koltuğu

  • Giriş : 31.03.2007 / 00:00:00

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, basında çıkan "Hakan Şükür siyasete ısınıyor" şeklindeki haberleri yorumladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şahin: "Hakan Şükür eğer siyasete atılacaksa, bizim partiden atılmasından memnunluk duyarım. Hatta yerimi bile vermeye hazırım" dedi.

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Şahin, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ile birlikte Ovacık Kaymakamlığı'nı ziyaretinin ardından ilçede yapımı devam eden Sporcu Eğitim Kampı'nda incelemelerde bulundu. Burada gazetecilerin sorusu üzerine tesis hakkında bilgi veren Bakan Şahin, "Bu tesisin bir an önce bitmesini arzu ediyoruz. Müteahhit arkadaşımız ile görüştük. Haziran'a yetiştirebileceğini söylüyor. Haziran'da açılışa hazır olacak" dedi.

Bir gazetecinin, "Futbol Federasyonu'nu FIFA'ya şikayet edeceğiniz yönünde haberler çıktı. Bu doğru mu?" şeklindeki sorusu üzerine Bakan Şahin, "Ben bu haberi okumadım. Bilmiyorum. Hiçbir federasyonumuzu, hiçbir yetkilimizi, hiçbir yere şikayet etmeyiz. Sorunlarımız varsa kendi aramızda hallederiz" diye konuştu.

Bir gazetecinin Haluk Ulusoy'un, "Bizi rahat bıraksınlar, Türk futbolunu ilerletelim" şeklindeki açıklamasını hatırlatması üzerine ise Bakan Şahin, "Tüm federasyonlarımız bizimdir. Her federasyon görevde kaldığı sürece, Türkiye'de spora ve futbola hizmet eder. O bakımdan ben spordan sorumlu devlet bakanı olarak federasyon başkanlarımdan her hangi biri ile polimik içine girmem" dedi.

Bakan Şahin, Galatasaray'ın milli futbolcusu Hakan Şükür ile ilgili basında çıkan "siyasete ısınıyor" şeklindeki haberlerin hatırlatılması üzerine ise, "Hakan Şükür eğer siyasete atılacaksa, bizim partiden atılmasından memnunluk duyarım. Hatta yerimi bile vermeye hazırım" dedi.

"Karabük'ten milletvekili adayı olacak mısınız?" sorusuna ise Bakan Şahin, "Siyaset hayatıma İstanbul'da başladım ve burada devam ediyorum. Bundan sonrası için benim siyaset hayatıma nerede ve ne şekilde deva edeceğimi başta genel başkanım olmak üzere partimin ilgili kurumları tayin eder. Bundan sonra siyasete devam edeceksem İstanbul'da devam ederim" diye cevap verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious