Hakan Şükür'e dev destek

Hakan Şükür'e dev destek.11029
  • Giriş : 25.04.2008 / 16:45:00

Galatasaray-Fenerbahçe derbisi öncesinde bu müsabakanın Kutlu Doğum Haftası'na yakışır bir şekilde geçmesi temennisi yaptığı için eleştiri alan Hakan Şükür'e kamuoyunun desteği çığ gibi büyüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

HAKAN ŞÜKÜR'E NASİHATLER

Yabancı futbolcuların sahaya çıkarken ya da gol attıktan sonra 'istavroz çıkarmaları'nın doğal bulunduğuna dikkat çeken Milliyet Gazetesi yazarı Güneri Civaoğlu, Hakan Şükür'ün de inancını yaşadığını söyledi. Yıldız futbolcunun söylemlerinin hiç kimseyi tedirgin etmemesi gerektiğinin altını çizen Civaoğlu, şöyle devam etti: "Böyle bir maç öncesi onun üzerinde 'mahalle baskısı kurmak' amaçlı olarak kullanmaya kimsenin hakkı yok. Galatasaray, sadece sporun değil, spor kültürü ve eğitiminin de 'deniz feneri' gibidir. İnanç dahil, özgürlüklerin ve laikliğin ışıklarını yansıtır." Hakan Şükür'ün, G.Saray ve Türkiye için simgesel değerine birçok kez yabancı ülkelerde tanık olduğunu belirten Civaoğlu, "İnancı, Hakan'ın eksisi değil, artısı." diye konuştu.

Hürriyet Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil'in tespiti ilginçti: "İşini namusuyla yapan, yamuk yapmayan, ailesine bağlı, özetle Allah'tan korkan bir futbolcudur Hakan... Yobaz değildir. Baskı yapmaz, eşinin, kızının zorla başını örtmez." İsrailli futbolcusu Balili'nin kendi dinini en iyi şekilde yaşadığına işaret eden Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun da, "Cumhuriyet ülkesinde yaşıyoruz. Herkesin beyanat verme özgürlüğü var." dedi. Hakan'ın sözlerini takdire şayan bulan Uygun, "Öyle derbiler gördük ki içinde kanlar aktı. Bu stresli ortamda gayet hoş bir açıklama. F.Bahçe'de Kezman, her maçtan sonra formasını çıkartıp dinini en iyi şekilde yaşayabiliyor. Yahudi oyuncumuz Balili de aynı şekilde." ifadelerini kullandı. Emektar tercüman Erman Şarcı ise bir zamanlar F.Bahçe'yi başarıdan başarıya koşturan Todor Veselinoviç ve Branko Stankoviç'in maçlardan önce mutlaka kiliseye gittiğini vurgulayarak konuya farklı bir açılım getiriyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious