Hakan Şükür'e kim deve dedi?

Hakan Şükür'e kim deve dedi? .12867
  • Giriş : 06.09.2007 / 17:54:00

Türk futboluna önemli isimler kazandıran 81 yaşındaki Ekrem Karaberberoğlu, Hakan Şükür'ün futbola ilk başladığı günleri anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sakaryaspor altyapısında görev yaparken Hakan'ın 9-10 yaşlarında babası Selmet Şükür ile birlikte yanına geldiğini anlatan Karaberberoğlu, "Fiziğine baktım boyu uzun tam bir deve gibi. Onu önce sağ ve sol kanatta denedim, olmadı. Sonra libero oynattım, yine beceremedi. Düşündüm, 'Bundan olsa olsa santrafor olur' dedim. Antrenmanlardan sonra saatlerce Hakan'ı kafa vurmaya çalıştırıyorduk. Sağdan ve soldan yapılan ortalara Hakan, kafaya yükseliyor, Soner de onu marke ediyordu. Soner'den Hakan'a acımamasını, sert girmesini istiyordum. Hakan da yerde kalınca isyan ediyordu. Ben de 'Deve kalk, senin boyun ondan uzun, sen de onu devir' diye fırçalıyordum. Yaklaşık 4 sene böyle çalıştık ve Hakan'ın A Takım'a alınmasını söyledim" diye konuştu.

Hakan Şükür'ün futbolculuğunun ilk dönemlerinde kafa toplarına korkarak çıktığını ve eğilerek kafa vurduğunu söyleyen Ekrem Karaberberoğlu, "Antrenmanda çalışa çalışa yükselerek ve boynunu da uzatarak kafa vurmaya başladı. Şu anda da hava toplarında Avrupa'nın en iyi futbolcularından biri. Türkiye'de, bana göre Gündüz Kılıç'tan sonra kafa topuna en iyi çıkan futbolcu Hakan'dır" dedi.

Antrenmanlarda acımasız olduğunu ve hata yapan futbolcularını çok kez tokatladığını itiraf eden Karaberberoğlu, "Benim öğrencim olup da tokatlarımdan nasibini almayan kalmamıştır. Deve (Hakan) de benim tokatlarımdan fazlasıyla nasibini almıştır. Hakan'ı gol kaçırınca değil, benim dediklerimi yapmadığı zaman tokatlıyordum. Gol kaçırabilir, hepsini atacak diye bir kural yok. Fakat, benim dediklerimi yapmayınca sinirleniyordum ve tokatlıyordum. Şimdi bile eski öğrencilerimi televizyondan izlerken hata yaptıklarını görünce tokatlamak istiyorum, ama oturduğum yerden sadece sinirleniyorum. Başlarında hocaları var ve ben işlerine karışmam" ifadelerini kullandı.

Hakan Şükür'ün attığı bütün gollerin kendisini çok mutlu ettiğini anlatan Karaberberoğlu, öğrencisinin geçen hafta Manisaspor'a attığı golü çok beğendiğini belirterek, "Topu takip edişi ve baka baka yükselip kaleye göndermesi mükemmeldi. Rekoru böyle güzel bir golle kırması Hakan'a yakışırdı. O golü çok beğendim. Milli Takım kampında ziyaret ettiğimde devenin boynuna sarılacaktım ama kalabalıktı" şeklinde konuştu.

Hakan Şükür'ün kendisine çok iyi baktığını ve çok güçlü olduğunu anlatan Erkem Karaberberoğlu, golcü futbolcunun 2-3 sene daha Futbol oynayabileceğini söyledi. Yetiştirdiği futbolcuların hepsinin ahlaklı ve dürüst insanlar olduğunu, hepsinin önemli yerlere geldiğini ifade eden Karaberberoğlu, öğrencilerinin başarılarıyla her zaman gururlandığını ve duygulandığını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious