Hakan Şükür'e son teklif

Hakan Şükür'e son teklif.10412
  • Giriş : 10.07.2008 / 10:10:00

Galatasaray yönetimi, futbolcu olarak kadrosunda düşünmediğini belirtip, alt yapının başına geçmesini ve heykelini dikmeyi önerdiği Hakan Şükür'den bugüne kadar bir yanıt alamayınca bu kararlarını askıya aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Galatasaray ile Hakan Şükür arasında yıllardır süren bağ, kopma noktasına geldi.

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, geçen sezon sonunda konuştuğu Hakan Şükür’e yeni sezon planlarında futbolcu olarak yer almadığını, ancak başka görev ve çeşitli etkinliklerle sarı kırmızılı camia içinde kalmasını istediklerini iletmişti. Ancak, Polat’ın "Takımdaki yeniden yapılanma nedeniyle önümüzdeki sezonlarda seninle yollarımızı ayıracağız" dediği tecrübeli futbolcu ile son görüşmesinden bu yana Hakan Şükür’ün bir daha ne başkan ne de yöneticiler ile bir araya gelerek konuşmaması ipleri gerdi. Yönetim Hakan Şükür konusunda birkaç ay önce verdiği kararları askıya aldı ve tecrübeli futbolcuya 1 hafta süre verdi.

Onur verici teklif

Polat, Hakan Şükür’e futbolcu olarak kendisini takımda düşünmediklerini söylediklerinde, 5 yıllık bir sözleşmeyle alt yapıda ve Futbol okullarında çalışmasını teklif etmiş, Galatasaray Futbol Okulları’nın adının da Hakan Şükür Futbol Okulları olacağını söylemişti. Ayrıca daha onur ve gurur verici bir öneriyle Florya’da bulunan Metin Oktay’ın heykelinin yanına Hakan Şükür’ün de heykelinin dikileceğini belirtmişti.

Ancak Polat’ın düzenlediği ve Hakan hakkındaki planlarını açıkladıkları son basın toplantısından bu yana tecrübeli futbolcudan bir yanıt alınmadı. Basın aracılığıyla "Ben Futbol oynamaya devam edeceğim. Futbolu bırakmaya niyetim yok" diyen Hakan, G.Saray Yönetimi’nin kendisi hakkında aldığı kararlarla ilgili olarak ise konuşmamayı tercih etti.

Yönetimin kararı

Galatasaray Yönetimi, yaptığı son toplantıda Hakan Şükür meselesini masaya yatırdı. Bu güne kadar ne başkan Adnan Polat ne de Futbol şubesi sorumluları ve diğer yöneticilerle iletişim kurmayan Hakan Şükür’ün yeni görevlerle kulüp içinde kalması konusunda daha önce verilen kararlar askıya alındı.

Eğer Hakan Şükür bir hafta içinde başkan Adnan Polat veya diğer yöneticilerle konuşarak teklif hakkında bir görüş belirtmezse, ne heykeli dikilecek, ne de adı Futbol okullarına verilecek. Yalnızca bir jübile hakkı kalacak.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*