Hakan'ın ilginç öyküsü

Hakan'ın ilginç öyküsü.25678
  • Giriş : 12.10.2007 / 20:27:00

Galatasaray’ın “Son Aslan”ı Hakan Balta, transferinin ilginç öyküsünü anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Galatasaray ile Vestel Manisaspor’un sezon başlamadan önce transferiyle ilgili görüşmeler yaptığını söyleyen Hakan şöyle dedi:

“Ara transfer dönemiydi; ligin dördüncü haftası... Vestel Manisaspor Galatasaray ile karşılaşacak. Maçtan üç gün önce menajerim aradı ve ‘Galatasaray ile görüşmelere başladık; transferin olabilir’ dedi.

Maç gününe kadar da hiçbir haber gelmedi. Açıkçası ben olmadı diye düşünmeye başladım. Nihayet pazar günü Galatasaray maçına çıktık. Bir de gol kaçırdım. Hatta arkadaşlarım daha sonra ‘Bilerek mi kaçırdın?’ diye takıldı. Böyle bir şey yok tabii. Karşılaşmadan sonra eşimi selamlamak için tribünlere gittim ve eşim, ‘Hayırlı olsun; başkan söyledi Galatasaray’a gidiyorsun’ dedi. Çok büyük heyecan yaşadım.”

4 ALİ GÜLTİKEN KEŞFETTİ

Sarı-Kırmızılı ekibe iddialı geldiğini söyleyen Hakan Balta, dokuz yaşındayken Almanya’da Ali Gültiken tarafından keşfedildiğini belirtti. Bir çok mevkiide forma giydiğini ifade eden genç futbolcu, “Stoper oynadım, sol bek oynadım. Sol önde oynadım, ikili arkası oynadım, hatta kaleye bile geçtim. Ama benim en iyi oynadığım yer savunmanın soludur” dedi.

Hakan Balta, Galatasaray ismi ile özdeşleşen Hakan Şükür ve Hakan Ünsal’dan sonra kendisinin de unutulmazlar arasında yer alacağını belirterek, “Hakan abilerim gibi tarihe geçmek istiyorum” diye konuştu .

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious