Hakem camiasını sarsan iddia

Hakem camiasını sarsan iddia.15242
  • Giriş : 06.07.2008 / 21:38:00

İzmit'te kadın ve erkek futbol hakeminin soyunma odasına birlikte girip bir süre kaldıkları iddiası ortalığı karıştırdı. Tutanak tutuldu ortaya ilginç rapor çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İzmit'te kadın ve erkek Futbol hakeminin soyunma odasına birlikte girip bir süre kaldıkları iddiası ortalığı karıştırdı. Antrenman sahasındaki görevlilerin, ‘Aynı konteynerde soyundular. Aynı soyunma odasına girip birlikte kullandılar’ raporu üzerine İl Hakem Kurulu soruşturma başlattı.

Milliyet'in haberine göre, olay, İzmit'teki hakemlerin antrenman yaptıkları Sefa Sirmen Bulvarı üzerindeki atletizm pistinde meydana geldi. Kadın hakem 27 yaşındaki E.G. iye erkek hakem 25 yaşındaki E.D. piste diğer hakem arkadaşlarıyla birlikte antrenmana geldi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün pist sorumlusu memur, onlara da soyunmaları için konteynerlerin anahtarlarını verdi. Ancak evinden eşofmanlarıyla gelen E.G., kadın hakemlerin soyunduğu konteynere girmedi, erkek hakem E.D.'nin soyunduğu konteynere girdi.

Aynı konteynerde, daha önceden birbirlerini tanıyan E.D. ve E.G.'den başka üçüncü bir hakemin de bulunduğu ve kapının açık olduğu ileri sürüldü.

İLGİNÇ RAPOR

Atletizm pistindeki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün görevlisi ise hakemler E.G. ve E.D.'nin aynı konteynerde kalmasına ilişkin tutanak düzenledi. Görevli tutanağa, “Ayrı ayrı soyunma odası anahtarı verdiğim halde aynı odaya girdiler. Uzunca bir süre içerde kaldılar. Belli aralıklarla dışarı çıktılar” diye yazdı.Görevlinin bu tutanağı üzerine İl Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Say soruşturma başlattı. Olayın kentte duyulması, hakem ve spor camiasında geniş yankı uyandırdı.

“GENÇ VE BAŞARILI HAKEMLER”

İl Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Say, kendilerine böyle bir iddia iletildiğini ve araştırma yaptırdıklarını söyledi.
Konuya açıklık kazandırmak için herkesle konuştuklarını belirten Yusuf Say, “Orada birçok hakem de varmış. İçeri çok kısa süreli girilmiş ama yanlarında üçüncü bir hakem de varmış. Hakem camiasında maalesef gruplaşmalar var. Küslükler de var. Yakında seçimler de yapılacak. Bu nedenle bir karalama yapılmak istenmiş olabilir. İkisi de genç ve başarılı hakemlerimiz. Her ikisi de bekar olmasına rağmen bu tür iddialar insanı incitir” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious