Hakem Dereli penaltıyı atladı mı?

  • Giriş : 04.12.2006 / 00:00:00

FB-GS derbisindeki bir pozisyon tartışı-lıyor. Sabri "Bariz penaltı", Önder "Elime çarptı" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Galatasaray'ın milli futbolcusu Sabri , ikinci yarıdaki penaltı pozisyonu için ''Bariz penaltıydı'' yorumunu yaptı.

Sabri, hakemin penaltı pozisyonunu net bir şekilde gördüğünü ama vermediğini öne sürerek, ''Bir hafta önce hakemler konusunda yaygara yapılıyordu ve şimdi sonucunu gördük. Hakem bariz penaltıyı veremedi. Biz de insanız ve burada ter döküyoruz. Bariz bir şekilde emeklerimizin çalınması bizi isyana sürüklüyor. Lütfen görmedim demesin, bariz penaltıydı'' şeklinde konuştu.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda hep küfür olmadığı ve yabancı madde atılmadığının söylendiğini kaydeden Sabri, ''İlk yarıda yedek kulübesinde kafamıza her şey atıldı, hocamızın kafası yarıldı, küfürler edildi. Bizim stadımızda olduğunda sahamız kapatılmıştı. Bakalım şimdi ne olacak? Adalet istiyoruz. Herkese aynı uygulama olsun'' dedi.

ÖNDER: ELİME ÇARPTI

Fenerbahçeli Önder Turacı ise Galatasaraylı futbolcuların penaltı itirazı yaptığı pozisyon için, ''Elime çarptı ama bilerek yapılmış bir şey değil. Top sadece çarptı, kasıt yoktu'' dedi.

Önder, Galatasaray karşısında aldıkları galibiyetin kendilerini sevindirdiğini, Ankaragücü maçını da kazanarak ligin ilk yarısını tamamlamak istediklerini sözlerine ekledi.

DERELİ: YORUMUMU SAHA İÇİNDE YAPTIM

Maçın hakemi Selçuk Dereli ise zaman zaman oyun içinde tansiyonun
yükseldiğini, ancak daha sonra yatıştığını belirterek, ''Akıcı bir karşılaşma
oldu'' dedi.

Lugano'ya sarı kart gösterdiği pozisyon için, ''Hareketlerini tahrik edici
olarak değerlendirdim'' ifadesini kullanan Dereli, Galatasaraylı futbolcuların penaltı itirazında bulunduğu pozisyon için de, ''Yorumumu saha içinde yaptım, zaten pozisyona yakındım'' diye konuştu.

ERMAN TOROĞLU NE DEDİ?

ŞANSAL BÜYÜKA: Galatasaray’ın penaltı beklediği, Önder’in koluna çarpan topta Galatasaraylılar topla oynadı diyor, Önder çarptı diyor…

ERMAN TOROĞLU: Önder kafası ile vurmak niyetinde, ancak koluyla da oynuyor… Müdahalen var.. Sen çarpması için çanak tutuyorsun. Penaltı.

ŞANSAL BÜYÜKA: Selçuk Dereli maça tesir etti mi?

ERMAN TOROĞLU: Selçuk dereli her zaman ki gibi yumuşak iniş yaptı.

ŞANSAL BÜYÜKA: Ama Türkiye’nin en iyi hakemi. Avrupa’da temsil ediyor…

ERMAN TOROĞLU: Türkiye’nin iyi hakemi yok ki… Hocam, kafasına atılan patlayıcıdan sonra Mondragon oynayamıyorum dedi. Takım soyunma odasına gitti. Galatasaray olarak “can güvenliğim yok” dedim. Hangi güç çıkartır beni sahaya… Futbol Federasyonu sahaya çıkmadığı için 3 maç ceza verdi.. Galatasaray’da topladı kasetleri UEFA’ya gitti. Ne olur sonucu… Takımlar bilmiyor ki… Ah böyle takımlar bana düşecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious