Hakem hataları TBMM gündeminde

Hakem hataları TBMM gündeminde.15242
  • Giriş : 24.12.2008 / 12:40:00

CHP Eskişehir Milletvekili Murat Sönmez, Turkcell Süper Lig'de yaşanan hakem hatalarını, TBMM gündemine taşıdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Spordan sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu'nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi sunan Sönmez, 2008-2009 Turkcell Süper Lig'de, diğer yıllara oranla daha fazla sayıda hakem hatalarına rastlanıldığını belirtti.

Sönmez, özellikle bu hatalar sonucu, Anadolu kulüplerinin kayba uğramasının dikkat çektiğini ileri sürerek, ''Hakem hatalarından dolayı kulüplerin puan kayıplarının bir istatistiği tutulmakta mıdır? Sezon başından bu yana bu anlamda kaç kulüp mağdur olmuştur?'' diye sordu.

Hakem eğitimlerinin, yeniden gözden geçirilmesinin düşünülüp düşünülmediğini öğrenmek isteyen CHP'li Sönmez, şu sorularının yanıtlanmasını istedi:

''Hakem hatalarından dolayı genellikle Anadolu kulüplerinin puan kaybına uğramasını neye bağlıyorsunuz? Lig bitiminde bu hatalardan dolayı puan cetvelinin adaletli bir şekilde oluşmaması halinde sporla ilgili kamu yönetiminin de bu sonuçta sorumluluk sahibi olduğunu düşünmekte misiniz? Örneğin Eskişehirspor bugüne kadar bu hatalardan dolayı hiç puan kazanamazken toplam 5 puan kaybetmiştir. Bu gibi nedenlerle sıkıntıya düşecek takımlardan sezon sonunda özür mü dilenecektir? Yoksa şimdiden bu hataların önüne geçmek için bir çalışma yapılmakta mıdır?''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*