Hakemin amacı maçı tamamlamaktır

  • Giriş : 19.05.2006 / 00:00:00

Memorial Hastanesi 11 Altın Adam Yarışması'na Nisan ayının Ayın Altın Hakemi ödülünü almak üzere katılan FIFA Kokartlı Hakem Cüneyt Çakır, gündemdeki konularla ilgili ilginç açıklamalar yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çakır'a sorulan son Denizlizpor - Fenerbahçe maçının 16 dakika uzatılmasının doğru olup olmadığı ile ilgili soruya, "Avrupa ülkelerinde farklı yönetmelikler olabilir. Bizdeki yönetmelikler bellidir. Çok özel bir müsabakaydı. Hakemin amacı oyunu tamamlamaktır. Selçuk Dereli de kurallarına göre yapmanın daha iyi olacağını düşünmüş ve böyle bir yöntem uygulamış olabilir" şeklinde cevap verdi.

- EN İYİ CEVABI SİZ VERDİNİZ -

"90 dakikalık müsabakalarda oyun kurallarını uygulama, gördüğünü çalmak, seyircilere güzel bir maç izlettirmek görevimiz. Hakem amaç değil araçtır. Eleştiriler oluyor. Medyanın çok büyük desteği var. Bazen seviyorsunuz, bazen sevmiyorsunuz. Hakemin taraftarları medyadır" diyen FIFA Kokartlı Hakem Cüneyt Çakır, Adnan Polat'ın 4 - 0 Galatasaray'ın kaybettiği Fenerbahçe maçından yaptığı açıklama ile ilgili de "Eleştiriler her zaman olur. Ama neden böyle bir şey söylemiş anlamadım. Galatasaray'ın 3 maçını yönettim. Sanıyorum son 4-0'lık maç nedeniyle söylenmiş sözler. Ancak ben şu anda burada bulunuyorsam bu geçen ay yönettiğim müsabakadan dolayı. Bunun en güzel cevabını siz verdiniz diye düşünüyorum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious