Hakemler Beşiktaş'a sıcak bakmıyor

Hakemler Beşiktaş'a sıcak bakmıyor .7540
  • Giriş : 23.09.2007 / 14:02:00

Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Kenan Öner, Denizlispor karşısında 2-0 geriye düşmelerine rağmen kazanmayı bildiklerini ve kendileri için önemli 3 puan aldıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kenan Öner, karşılaşmaya inanılmaz bir şekilde 2 şok gol yiyerek başladıklarını belirterek, “Ama daha sonra 2-0'ın altından kalkmayı başardık. Bu 3 puan bizim için çok önemliydi. 3-4 maçtır takımda bir düşüş var ama inanıyorum ki Galatasaray karşılaşmasıyla çıkışa geçeceğiz” dedi.

Eleştirilere maruz kalan maçın hakemi Yunus Yıldırım'la ilgili bir soruya Öner, “Son 10 dakikada inisiyatifi elinden kaçırdı, ama ben hakemin iyi niyetli olduğunu düşünüyorum” diye cevap verirken, Denizlispor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar'ın, hakemi eleştiren ve sahada adeta dayak yediklerini belirten açıklamaları için ise “İnanamadım. Beşiktaş futbolcuları sahada efendice oynar. Son 10 dakikada faulleri hep rakip oyuncular yaptı. Güvenç Hoca sanırım 2-0'dan maçı vermenin psikolojisiyle böyle bir demeç verdi” diye konuştu.

Öner, gelecek hafta Galatasaray ile oynayacakları derbi maça da değinerek, “Bu derbide en iyi sonucu almaya çalışacağız. Derbi maçların havası farklı olur. Bu hafta en iyi şekilde hazırlanıp, inşallah derbide başarılı olacağız” dedi.
Yönetici Emir Tamer'in istifasıyla ilgili bir soruya da Öner, “Emir Tamer sevdiğimiz bir arkadaşımızdır. Kendi tasarrufudur” diye yanıt verdi.

ERDOĞAN: "HAKEMLER SICAK BAKMIYOR

Beşiktaş Kulübü yönetim kurulu üyesi Levent Erdoğan ise hakemin Denizlispor maçında verdiği kararların kendilerini rahatsız ettiğini belirterek, “Ne yazık ki hakemler Beşiktaş'a pek sıcak bakmıyorlar” dedi.

Oynanan maçların yükünü taşıyabilecek, maçları başarıyla yönetebilecek hakemlerin görevlendirilmesi gerektiğini ifade eden Erdoğan, “Yoksa birçok kulübün emekleri boşa gidecektir. Federasyondan dileğimiz yetenekli hakemler yetiştirilmesi için gerekli çabayı göstermesidir. Aksi takdirde yetenekli olmayan hakemler maçları çığırından çıkarabilir” şeklinde konuştu.

Bütün kötü şartlara rağmen, Denizlispor karşısında galip geldiklerini kaydeden Erdoğan, “Bu galibiyet, Galatasaray maçı öncesi takımımıza, taraftarımıza ve yönetimimize moral vermiştir. Bu moralle yolumuza devam edeceğimize inanıyoruz” dedi.

Erdoğan, Denizlispor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar'ın da hakemden yakındığının hatırlatılması üzerine, “Güvenç Kurtar, maçı tekrar izleme fırsatını yakalarsa hangi kulübün hakemin yanlış kararlarına maruz kaldığını daha iyi görebilir diye düşünüyorum” diye konuştu.

Galatasaray ile oynayacakları derbi maça da değinen Erdoğan, “Galatasaray bu sene iyi transferlerle iyi bir takım oluşturdu. Beşiktaş da geniş kadrosuyla iyi durumdadır. Centilmence ve zevkli bir maç geçeceğini umuyor ve diliyoruz. Galibiyetin, Beşiktaş'a daha yakın olduğuna inanıyoruz. Dileğimiz derbinin, her iki kulübün tarihine yakışır dostluk ve centilmenlik içerisinde geçmesidir” diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious