Hakemler testten geçti

  • Giriş : 04.04.2007 / 00:00:00

Turkcell Süper Lig hakem ve yardımcı hakemleri ile Türk Telekom Lig A hakemleri, İstanbul'da sezonun son atletik testinden geçtiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Anadolu Hisarı'nda bulunan Marmara Üniversitesi Spor Akademisi sahasında gerçekleştirilen atletik testlere 104 hakem katılırken, hafta içi maçları bulunan 12 hakemin ise bu programda yer alamadığı bildirildi.
Programda, 6,2 saniye barajıyla koşulan 6x40 ve 30 saniye barajıyla koşulan 20x150 metre kategorilerinin bulunduğu atletik testleri tüm hakemler başarıyla tamamladı.
Hakemlerin neşeli hareketleriyle dikkat çektiği testlerde, özellikle Turkcell Süper Lig hakemlerinin bulunduğu ilk grubun, 6x40 metre koşusunda 6,2 saniye barajına en yakın dereceyi kimin yapacağı konusunda birbirleriyle iddialaşmaları gülüşmelere neden oldu.
Program çerçevesinde Bostancı Prenses Otel'de kampta bulunan hakemler, yarın da eğitim seminerine katılacaklar.

-ÇULCU: ''HAKEMLERİMİZ YENİ TESTTEN MEMNUN''-

Atletik testleri izleyen Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Mustafa Çulcu, hakemlerin yeni test stilinden memnun olduklarını söyledi.
Çulcu, sezonun son testlerinin gerçekleştirildiğini vurgulayarak, ''Hakemlerimizle ettiğim sohbette, bu test stilinin bir önceki dönem yapılan Cooper Testi'ne oranla çok daha rahat, performansın daha kolay kontrol edilebildiği ve maç içindeki koşu yerlerine gidişe çok daha uygun olduğunu söylediler. Kendilerini çok memnun gördüm. Hakemlerimizin üzerinden koşamama stresi kalkmış. Kendilerine olan güvenlerinin yüksek olduğunu gördük ve son
derece mutluyuz'' dedi.
Hakemlerin yarın seminere katılacaklarını da anlatan Mustafa Çulcu, ''Artık ligin sonuna geliyoruz ve hep sonlar hatırlanır. İyi pir performans sergilemek istiyoruz. Son haftalara girerken kendilerinden emin olmalarını istiyoruz. İnşallah bu akşam Futbol Federasyonu Başkanımızla da birlikte olup bir moral yemeği yemek istiyoruz. Sezonun son haftalarını en az hatayla, hatta hatasız
tamamlamak istiyoruz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious