Hakemlere hep destek kararı

Hakemlere hep destek kararı.14448
  • Giriş : 23.12.2008 / 21:26:00

Kulüpler Birliği Vakfı'nın İstanbul ofisinde gerçekleştirilen toplantıda, Merkez Hakem Kurulu'na ve Süper Lig'de görev alan hakemlere destek kararı çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aziz Yıldırım başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, Futbol Federasyonu Başkan Vekili Lutfi Arıboğan, MHK Başkanı Oğuz Sarvan ve kulüp başkanları ile temsilcileri katılırken, Beşiktaş Kulübü'nden hiçbir temsilcisinin yer almaması dikkat çekti.

Toplantı sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kulüpler Birliği Başkan Yardımcısı Göksel Gümüşdağ, MHK ile hakemlere destek verilmesi kararı aldıklarını söyledi. Gümüşdağ sözlerini şöyle sürdürdü:

''Futbol Federasyonu ve MHK, hakemlerin güven ortamı içinde görevlerini gereği gibi yapmalarını sağlayacak, hataları en aza indirecek kısa, orta ve uzun vadeli çözüm önerilerini aktardı. Bu öneriler de karşılıklı görüşüldü. Önümüzdeki günlerde karşılıklı anlayış ortamı ve iş birliği içinde olunacağı, hakemlerin başarılı olmalarını sağlayacak her türlü tedbirin alınacağı ifade edildi. Geçmişte yaşananalar, geçmişte kalmıştır. Gelecek günlere umutla bakmalı ve geçmişte yaşananları artık orada bırakmalıyız.''

Göksel Gümüşdağ, Beşiktaş Kulübü'nün toplantıya katılmaması konusuyla ilgili olarak ise, ''Basında sürekli tartışılan bir gündem var. Katılmamanın uygun olacağını düşündüler sanırım'' açıklamasını yaptı.

Gümüşdağ ayrıca Yıldırım Demirören'in perşembe günü yapacağını açıkladığı toplantı hakkında yorum yapmasının doğru olmayacağını belirterek, ''MHK değişse de yine bu 34 hakem kullanılacak. Hataların uzun vadede giderileceğine inanıyoruz. Bir art niyet olsa, gereğini Kulüpler Birliği'nden önce Futbol Federasyonu yapacaktır. Ama öyle bir durum hasıl değildir. Bunların tamamen kişisel hatalar olduğunu ve hakemlerin de insan olduğunu düşünüyoruz. Hepimizin sıkınıtları oldu. İstanbul büyükşehir Belediyespor olarak ben de yaşadım. Önemli projeler ve eğitimler var. Sanıyorum 4-7 Ocak tarihlerinde hakemler ve kulüp başkanlarının bir arada olacağı seminer de yapılacak'' diye konuştu.

- ARIBOĞAN: ''HAKEMLERİN EĞİTİMİNE DAHA ÇOK ÖNEM VERECEĞİZ'' -

Bu arada Göksel Gümüşdağ ile beraber basın mensuplarının karşısına çıkan TFF Genel Sekreteri Lütfi Arıboğan da hakemlerin yanında olduklarını ve onlara güvendiklerini söyledi.

Arıboğan sözlerini şöyle sürdürdü; ''Kulüpler Birliği'nin hakemlere destek kararı almalarını olumlu buluyoruz. Tabiki hatalar oldu olacaktır. Hakemlerin kişisel hatalarında art niyet aramak yanlış olur. Biz Federasyon olarak üzerimize düşen görevi yapacağız ve eğitimlerine daha çok önem vereceğiz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*