Hakemlerimiz, İngiltere Futbol Federasyonu'nu ziyaret etti

  • Giriş : 05.05.2006 / 00:00:00

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Osmaniye Şubesi'nce hazırlanan "Türkiye Futbol Federasyonu 7. Bölgede Futbol Hakemliği Kalitesinin Geliştirilmesi" adlı proje kamsamında 6 kişilik bir hakem ve gözlemci gurubu Londra'ya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Programa katılanlar arasında Türkiye Futbol Federasyonu Osmaniye İl Hakem Kurulu Başkanı Suat Önal, Süper Lig gözlemcisi, Merkez Hakem Kurulu 1. yedek üyesi Musa Eryılmaz, Gaziantep İl Gözlemciler Kurulu Başkanı Vekili Necip Fazıl Yılmaz, Süper Lig eski hakemlerinden Ali Şahan, TFFHGD Osmaniye Şube Başkanı Bülent Cenet, ve TFFHGD Osmaniye Şube Başkan Yardımcısı Ali Aynur gibi önemli isimler yer aldı.

Proje kapsamında 9 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen programda, İngiltere Futbol Federasyonu ve Futbol Hakemleri Federasyonu'nu ziyaret eden Türk Faal Futbol Hakemleri, İngiliz yetkililerden bilgi aldı. Manchester United, Arsenal ve Liverpool Futbol kulüplerine de ziyarette bulanan TFFH, Liverpool-Manchester City arasındaki İngiltere Kupası maçını izledi.

İngiltere'de hakemlerin kişisel gelişmesine Türkiye'deki kadar önem verilmediğini belirten Süper Lig eski hakemlerinden Musa Eryılmaz, ancak kıyaslama yapıldığında daha az seyirci baskısı altında olduklarını ve daha rahat maç yönetebildiklerini ifade etti.

Bu tür organizasyonlarını önemine değinen Oxford Vision Yetkililerinden Hakan Gökçe ise, projeye katkılarından dolayı İngiltere Futbol Federasyonuna teşekkür etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious