Hakim, Perinçek'i azarladı

  • Giriş : 06.03.2007 / 00:00:00

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in, “Ermeni soykırım uluslararası bir yalandır" dediği için yargılandığı duruşmanın ilk günü gergin geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hakim, sorularına uzun yanıtlar veren Perinçek’i azarladı.
ANKA’nın duruşma salonunda bulunanlardan aldığı bilgilere göre, duruşmada Perinçek ile hakim arasında gergin dakikalar yaşandı. Sorulan sorulara kısa yanıtlar vermesi istenen Perinçek’in, bazı soruların ardından oldukça uzun konuşması üzerine hakimin “burada konferans vermiyorsunuz, lütfen sorularıma kısa yanıtlar verin yoksa size bir daha söz vermem" diyerek tepki gösterdi.
Hakimin “Ermeni soykırımı 15 ülke tanıdı, siz niye tanımıyorsunuz" sorusu üzerine Perinçek, “Biz böyle bir şeye inanmıyoruz ve bu yüzden kabul etmiyoruz" dedi.
Lozan’a doksan kilo belge götüren Perinçek’in, bazı dosyaları hakime sunduğu, ayrıca savunmasını Almanca yaptığı da kaydedildi.

“PERİNÇEK YALNIZ BIRAKILDI"
Öte yandan duruşma için Lozan’a giden Anavatan Partisi Mardin Milletvekili Muharrem Doğan ise, ANKA’ya yaptığı açıklamada, Lozan’a giden tek milletvekilinin kendisi olmasının oldukça üzücü olduğunu söyledi.
Duruşmada konunun Doğu Perinçek değil bir milli mesele olduğunu ifade eden Doğan, Perinçek’e destek için neden hiçbir iktidar milletvekilinin orada olmadığı sorusunu meclise taşıyacağını ifade etti.
Doğan, “Bu milli bir meseledir ve herkes üzerine düşeni yapmalı. Ancak amatör ve yalnız bırakılmış bir organizasyon yapılmış" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious