Hâkimden babaya kelepçeli azar!

  • Giriş : 22.12.2006 / 00:00:00

Eroin komasında ölen liseli Melis Akpınar'ın davasında acılı baba Remzi Akpınar, bir sanığa yumruk atınca salona kelepçe takılarak alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Mahkeme Başkanı Hamza Yaman, baba Akpınar'ı "Zamanında kızınla ilgilenmiyorsun. Sonra mahkemede adalet arıyorsun" diye azarladı.

Hâkimden babaya acı suçlama

Eroin komasına girerek ölen lise öğrencisi Melis'in davasında sanığa yumruk atan babayı hâkim "İlgilenmiyorsun burada adalet arıyorsun" diye azarladı.

Lise öğrencisi 16 yaşındaki Melis Akpınar'ın geçen yaz eroin komasından ölümüyle ilgili davada acılı baba, sanıklardan birine yumruk atınca önce dışarı çıkartıldı, sonra da kelepçe takılıp tekrar duruşma salonuna alındı. Mahkeme Başkanı Hamza Yaman da baba Remzi Akpınar'ı "Zamanında kızınla ilgilenmiyorsun. Sonra mahkeme salonunda adalet arıyorsun" diyerek azarladı.

Baba Çıldırdı

Eyüp 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada ifade veren sanıklardan Mehmet Alp Agalday, olay gecesi evine gelen Melis'in aldığı uyuşturucu nedeniyle çok kötü olduğunu, iyi geldiğini bildiği için ona damardan tuzlu su verdiğini anlattı. Uyuşturucu tedavisi gördüğünü belirten Ömer Can Yıldırım ise "Melis'e uyuşturucu Taksim'deki barda Murat Hızır Akınay tarafından verildi" dedi. Suçlanan Murat Hızır Akınay da olay gecesi Melis Akpınar, Ömer Can Yıldırım ve Ezgi U. ile Taksim'de bir bara gittiklerini, Melis ve Ezgi'nin bir süre buradan ayrılıp daha sonra geri döndüklerini söyledi. Sanıkların ifade vermesi sırasında Melis'in babası Remzi Akpınar, Ömer Can Yıldırım'a yumrukattı. Jandarma tarafından etkisiz hale getirilen baba, mahkeme başkanının talimatıyla salondan çıkarıldı.

ANNE: BİLMİYORDUM

Söz alan anne Melek Öztürk Naroğlu da kızını telefonunu kaybettiği için gece arkadaşlarından sorduğunu, ancak ulaşamadığını anlattı. Hakim Yaman'ın, "Neden polisi aramadınız?" sorusuna anne, kızının Ezgi ile birlikte olduğunu düşündüğünü söyledi. Naroğlu, kızının kısa kollu giymediği için kollarında şırınga izi görmediğini, olay tarihine kadar da uyuşturucu kullanmadığını savundu. Tekrar saldırmaması için elleri kelepçelenerek salona alınan baba Remzi Akpınar'a mahkeme Başkanı Yaman, "Zamanında kızınla ilgilenmiyorsun. Sonra mahkeme salonunda adalet arıyorsun" dedi. Bu sözlere baba Akpınar, "Ne deseniz haklısınız" diye karşılık verdi. Baba Akpınar, "Madde bağımlısı olsa bunu fark ederdim" diye konuştu.

BİR SANIK TAHLİYE

Mehmet Alp Agalday'ın tahliye edildiği davada Murat Hızır Akınay ile Mehmet Alp Agalday'ın uyuşturucu temini iddiasından 26 yıl, Ömer Can Yıldırım'ın, "kullanmak için uyuşturucu almak ve bulundurmak" suçundan 1 yıldan 2 yıla kadar hapisleri isteniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious