Hakime 2 yıl hapis cezası

Hakime 2 yıl hapis cezası.11036
  • Giriş : 20.03.2009 / 14:55:00

Avustralya'da, eski federal mahkeme hakimi Marcus Einfeld 3 yıl önce hız yaptığı için kesilen trafik cezasını ödememek için söylediği yalan ortaya çıkınca en az 2 yıl hapse mahkum edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Avustralya'da eski federal mahkeme hakimi Marcus Einfeld yalan söylediği gerekçesiyle ,en az 2 yıl hapse mahkum edildi. Cezanın sebebinin, Einfeld'ın 3 yıl önce kesilen bir trafik cezası olduğu öğrenildi.

New South Wales eyaleti mahkemesi hakimi Bruce James, 70 yaşındaki emekli hakim Einfeld'in, ehliyetine ceza puanı kaydedilmesini önlemek için "kasıtlı yalan söylediğine" hükmetti. Hakim James, ayrıca Einfeld'in, Sidney kentinin Mosman semtinde 50 km olan hız limitini 10 kilometre geçtiğinin tespit edilmesi üzerine polise verdiği ifadede ve sonra çıkarıldığı mahkemede, "aracı kendisinin değil bir başkasının sürdüğü" şeklinde yalan söylediği için, "planlı bir suç faaliyetinde" bulunduğuna karar verdi.

Hakim James, Einfeld'i en az 2 yılı af hakkı olmadan, azami 3 yıl hapis cezasına çarptırdı.
Einfeld, Ocak 2006'da aracıyla 50 km hız limiti olan bölgede 60 km hızla giderken radara yakalanmış, ancak çıkarıldığı mahkemede 77 dolarlık cezayı ödemeyi kabul etmek yerine, aracı yurtdışından gelen bir arkadaşının kullandığını söylemişti. Einfeld'in bu yalanı, aracını kullandığını ileri sürdüğü kişinin cezanın kesildiği günden 3 yıl önce öldüğünün belirlenmesi üzerine ortaya çıktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*