Hakimin 'dinleme' ifadesi Meclis'te

Hakimin 'dinleme' ifadesi Meclis'te.11036
  • Giriş : 24.10.2008 / 12:12:00

DSP'li Yağız, Ergenekon davasına bakan başkan Köksal Şengün'ün “Hakimin dinlenmediğini kim iddia edebilir” sözlerini, soru önergesiyle TBMM gündemine getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu önergesinde Yağız, Ergenekon davasının sanık avukatlarının, baskı altında tutulup tutulmadığını öğrenmek istedi.

Yağız, “Sanık avukatlarının telefonları dinleniyor, e-postaları izleniyor mu? Sanık avukatlarının dışında da telefonları dinlenen ve e-postaları izlenen var mı?” diye sordu.

Erdoğan'a, Şengün'ün, “Hakimin dinlenmediğini kim iddia edebilir” sözünü nasıl karşıladığı sorusunu yönelten Yağız, “Bu yanıt, hakimlerin bile dinlenme endişesini yaşadığı ve bu endişenin giderek toplumun her kesimine yayıldığı anlamına gelmiyor mu? Bu tür dinleme ve izlemeler yasal mı? İnsanlarımızı dinlenme ve izlenme kuşkusundan kurtaracak düzenlemeler yapmayı düşünüyor musunuz?” dedi.

CHP Antalya Milletvekili Tayfur Süner de Erdoğan'a yönelttiği önergesinde, “TOKİ, şehit ailelerine ev yapmayı düşünüyor mu? Belediyelerle yapılan TOKİ anlaşmalarında, şehit ailelerine belli bir oranda ev yardımı ayrılması düşünülüyor mu?” sorularının yanıtlanmasını istedi.

BBP Genel Başkanı, Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, TBMM Başkanlığına sunduğu önergesinde, Erdoğan'a, DSİ Sivas Bölge Müdürlüğünün kapatılıp kapatılmayacağını sordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*