Hakkari bunu hak etmiyor!

  • Giriş : 12.07.2006 / 00:00:00

Vali Ayhan Nasuhbeyoğlu, Hakkari'nin terörle anılmasının kendisini çok rahatsız ettiğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hakkari'nin orta öğretim sınavındaki başarısızlığını Milli Eğitim Bakanlığı'ndan tecrübeli öğretmenlerin gönderilmesini isteyerek aşacaklarını söyledi.

Hakkari Valisi Ayhan Nasuhbeyoğlu ve Emniyet Müdürü Cavit Çevik, Zaman gazetesi bürosunda yerel basın temsilcileriyle bir araya geldi. Burada çeşitli açıklamalarda bulunan Nasuhbeyoğlu, terörden dolayı boşaltılan köylere geri dönüş yapan 15 köy için acil olarak prefabrik okulların yapılacağını dile getirdi. Nasuhbeyoğlu, Hakkari'de eğitim fakültesinin açılması için çalışmalar yapıldığını kaydetti.

Nasuhbeyoğlu, Hakkari'nin terörle anılmaması için herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini ifade ederek, "Devletimiz bu konuda buralara büyük yatırımlar yaptı. Ancak yatırımlar vatandaşa değil terörle mücadeleye gitti. Terör olmasaydı bütün bu yatırımlar ve hizmetler vatandaşa gidecekti." diye konuştu.

Terörden dolayı Hakkari'de işletilemeyen yayla ve meralardan gelecek yaklaşık 120 milyon YTL'nin heder olduğunu vurgulayan Nasuhbeyoğlu, Hakkari'de yeniden ekonomik çalışmaların başlatıldığını, bunda da en büyük payın tarım ve hayvancılığa aktarıldığını dile getirdi.

Vali Nasuybeyoğlu, "Hakkari'deki Organize Sanayi Sitesi yeri hazır ancak sanayi için bir talep olmamasından dolayı alt yapı çalışmaları başlamadı. Yüksekova'da hayvancılık organize sanayi bölgesinin kurulması için çalışmalar yapıyoruz. Hakkari'de hayvancılığın gelişmesiyle işsizlik de sona erecektir." şeklinde konuştu.

Bu arada Zaman Gazetesi Hakkari Temsilcisi Haydar Tatlı, gazeteciler adına Vali Nasuhbeyoğlu ve Emniyet Müdürü Çevik'e hediye sundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious