Hakkari Çukurca'da askeri hareketlilik yeniden başladı!

Hakkari Çukurca'da askeri hareketlilik yeniden başladı!.9581
  • Giriş : 13.11.2007 / 14:09:00
  • Güncelleme : 13.11.2007 / 14:17:14

Çukurca İlçesi'nde uzun süren sessizliğin ardından hareketlilik yeniden başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi'nde uzun süren sessizliğin ardından askeri hareketlilik yeniden başladı. Dün gece yaklaşık 20 araçtan oluşan askeri bir birlik, sınıra sıfır noktasında bulunan Işıklı, Çayırlı, Hakantepe köylerine yerleştirildi. Bu sabah da yine ilçe merkezinden top, mühimmat ve gıda malzemeleri taşıyan komyonlar sınır bölgesine gitti.

Kuzey Irak'a sıfır noktada bulunan Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde uzun bir aradan sonra tekrar askeri hareketlilik gözleniyor. Olası bir sınır ötesi operasyonda kullanılacak merkezlerden biri olan Çukurca İlçesi'nin sınırda bulunan köylerine dün gece geç saatlerde askeri sevkiyat yapıldı. Yaklaşık 20 araçtan oluşan ve içinde yaklaşık 200 askerin bulunduğu askeri araçlar, ilçe merkezinden geçip, sınır noktasında bulunan Işıklı, Çayırlı, Hakantepe köylerindeki birliklere takviye yapıldı.

Gece boyunca süren askeri hareketliliğin ardından gün içinde de ilçe merkezinde bu kez de birliklere malzeme takviyesi yapan araçlar geçti. İçinde gıda, giyim, top ve mühimmatlar bulunan yaklaşık 10 sivil kamyon, bu malzemeleri yine aynı köylere götürdü. Kuzey Irak'la yaşlaşık 100 kilometrelik bir sınırı bulunan Çukurca İlçesi'nde bu malzeme sevkiyatı vatandaşlar tarafından büyük bir dikkatle izledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious