Hakkari Çukurca'da kadın canlı bomba yakalandı

Hakkari Çukurca'da kadın canlı bomba yakalandı.11305
  • Giriş : 27.10.2007 / 16:41:00

Jandarma Karakolu önüne gelen bir kadının üzerinde 10 metre uzunluğunda bomba kablosu bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sınırda canlı bomba alarmı verildi.

Olay gözdağı olarak yorumlanırken, bundan böyle askeri bölge ilan edilen alana izinsiz girenler için "vur" emri verildi.

Mehmetçik geçtiğimiz günlerde Çukurca'da boş olan 7 köye yerleşmişti. Alan; güvenlik sebebiyle "Askeri Bölge" ilan edilmiş ve sivil giriş çıkışlarına kapatılmıştı.

Bölgede her şey normaldi fakat Çukurca'da Jandarma Karakolu önüne gelen şüpheli bir kadın karakolu bir anda harekete geçirdi. Şüpheli hareketleriyle dikkat çeken kadın önce binaya yaklaştırılmadı. Ardından durdurulup arandı.
Kadının üzerinde tam 10 metre uzunluğunda kablo bulundu. Kadın hemen gözaltına alınırken, bölgedeki bütün birlikler canlı bomba alarmıyla uyarıldı.

Alarmla birlikte bölgedeki güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı. Sınıra sıfır noktada bulunan ve "Askeri Alan" ilan edilen bölgelere izinsiz girenler için nöbetçilere "vur emri" verildi.

Karakol ve seyyar taburların önüne saldırıları engellemek için yüksek beton bloklar yerleştirildi. Canlı bomba tehlikesine karşı köylüler de uyarıldı. Köylülerin de askeri bölgelere girişleri engellendi. Sınırdan köylere giren yabancı kişilerin derhal güvenlik güçlerine bildirilmesi istendi. Olayın muhtemel operasyon öncesi, askeri birliklere gözdağı verilmek ve halkta panik meydana getirmek amacıyla düzenlendiği düşünülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious