Hakkari Kavaklı'da 5 şehit verdik

Hakkari Kavaklı'da 5 şehit verdik.14880
  • Giriş : 17.10.2008 / 08:07:00
  • Güncelleme : 18.10.2008 / 10:37:31

4 askerimiz çatışmada, 1 askerimiz helikopterin kırımı sonucunda şehit.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Genelkurmay'dan yapılan açıklamaya göre dün akşam Hakkari'nin Kavaklı bölgesinde yaşanan patlamanın ardından teröristlerin açtığı ateş sonucu komando bölüğünden 4 askerimiz şehit düştü. Sonrasında hava indirme harekatı sırasında teknik arıza sonucu bir askeri helikopter düşerek 1 askerimiz daha şehit düştü.

Genelkurmay Başkanlığı 'helikopterin inişi esnasında meydana gelen teknik arıza sonucu, helikopter kırıma uğradığını, olayda ağır yaralanan bir güvenlik görevlisi Şırnak Asker Hastanesinde şehit olduğunu, aralarında Tugay Komutanının da bulunduğu 15 personel hafif şekilde yaralandığını' açıkladı.

Genelkurmay'dan yapılan açıklama şöyle:

TARIH   : 16 Ekim 2008

SAAT    : 10:45

NO        : BA - 51 / 08

1.   Hakkari ili Kavaklı bölgesinde 15 Ekim 2008 tarihinde icra edilen operasyonda görev alan bir komando bölüğünün, teröristlerin muhtemel bulunabileceği yerlere saat: 20.30 civarında manevra yaparken bir patlama olmuş ve bunu takiben teröristlerin açtığı ateş sonucu 4 güvenlik görevlisi şehit olmuştur. Teröristlere şiddetle karşılık verilmesi üzerine, teması keserek kaçmışlardır. Teröristler üzerine açılan yoğun ateş sonucu verdikleri zayiat henüz bilinmemektedir.

2.   Teröristlerin muhtemel kaçış istikametlerini kesmek maksadıyla, helikopterlerle bölgeye gece birlik sevk edilmiştir. Bir helikopterin inişi esnasında meydana gelen teknik arıza sonucu, helikopter kırıma uğramıştır. Bu olayda ağır yaralanan bir güvenlik görevlisi Şırnak Asker Hastanesinde şehit olmuş, aralarında Tugay Komutanının da bulunduğu 15 personel hafif şekilde yaralanmıştır. Bölgede operasyonlara devam edilmektedir.

3.   Ayrıca, Hakkari ili Şemdinli ilçesi Derecik bölgesinde, Irak sınırına 4 km mesafede bir grup terörist tespit edilmiş, yapılan müdahale sonucu 4 terörist etkisiz hale getirilmiştir.

4.   Şırnak ili Cudi Dağı bölgesinde icra edilen operasyon esnasında ise 1 terörist etkisiz hale getirilmiştir.

5.   Şehitlerimize Tanrıdan rahmet, ailelerine, silah arkadaşlarına ve Yüce Milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar dileriz.

      Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*