Hakkari-Şırnak yolunda çığ kabusu

Hakkari-Şırnak yolunda çığ kabusu.14015
  • Giriş : 25.12.2008 / 22:22:00

Hakkari- Şırnak karayolunun 3 ayrı noktasına çığ düşmesi sonucu Hakkari istikametine gelmekte olan yaklaşık 40 araç yolda mahsur kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Araçlardaki sürücü ve yolcular, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Ortaköy'e sığındı. Vatandaşlar köylülerin evlerine misafir olurken, Hakkari Karayolları 114. Şube Şefliği'nin iş makinesi sıkıntısı nedeniyle yolun açılması için hala çalışma başlatamadığı bildirildi.

Yolda mahsur kalan yolculardan Kahır Kahraman, içinde kaç kişinin bulunduğunu bilmedikleri 3 araçtan haber alınamadığını belirterek, yetkililerin bir an önce yol açma çalışmalarına başlamasını istedi. Yaklaşık 2 yıl önce de Çığlı köyü Serbestan Tabur Komutanlığı yakınlarındaki karayolunda 2 aracın çığ altında kalması sonucu 3 kişinin hayatını kaybettiğini belirten Kahraman, can kayıplarının yaşanmaması için karayolları ekiplerini göreve çağırdı.

Bu arada, 4 yüksek gelirim direğinin devrilmesi sonucu Hakkari'nin Yüksekova ve Şemdinli ilçeleri ile bağlı birçok köye elektrik verilemediği öğrenildi. Hakkari Türkiye Elektrik Dağıtım ve Anonim Şirketi (TEDAŞ) Müdürü İsmail Özdemir yönetimindeki 30 kişilik ekibin ilçelere yeniden elektrik verilmesi için çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*