Hakkari ve Şırnak'ta 4 terörist teslim oldu

  • Giriş : 12.12.2006 / 00:00:00

Hakkari ve Şırnak'ta terör örgütü PKK mensubu 4 teröristin güvenlik güçlerine teslim olduğu bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde, PKK / KONGRA - GEL terör örgütünden silahsız ve teçhizatsız olarak kaçan 1 terör örgütü mensubu güvenlik güçlerine teslim oldu. PKK / KONGRA - GEL terör örgütünden kaçarak KDP'ye teslim olan 3 terör örgütü mensubu ise, Şırnak'ın Silopi ilçesinde güvenlik güçlerine teslim edildi. Gerekli adli işlemlere başlanıldığı bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Hatay'ın Erzin İlçesi dağlık arazi kesiminde, güvenlik kuvvetlerince yapılan arazi arama tarama faaliyetinde, terör örgütü mensuplarına ait bir sığınak ve yaşam malzemeleri bulundu. Ele geçen malzemeler ve sığınak imha edildi.

Bingöl'ün Genç İlçesi dağlık arazi kesiminde de, güvenlik kuvvetlerince yapılan arazi arama tarama faaliyetinde terör örgütü mensupları tarafından, 2 ayrı noktaya döşenen ve 5 kilogramlık teneke içinde güçlendirilmiş patlayıcı madde düzenekleri bulundu. Patlayıcı maddeler güvenlik güçleri tarafından herhangi bir can ve mal kaybına neden olmadan etkisiz hale getirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious