Hakkari ve Şırnak'taki saldırılarda 4 asker şehit oldu

Hakkari ve Şırnak'taki saldırılarda 4 asker şehit oldu.10035
  • Giriş : 22.04.2008 / 18:02:00
  • Güncelleme : 22.04.2008 / 18:10:32

Hakkari ve Şırnak'ta PKK'nın döşediği mayınların patlaması sonucu 4 güvenlik görevlisi şehit oldu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde dün PKK tarafından döşenen mayının patlaması sonucu Er Ersin Selimoğlu şehit oldu, 2 güvenlik görevlisi yaralandı.

Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde yer alan “Terörle Mücadele” başlıklı duyuruya göre, Hakkari’nin Çukurca ilçesi dağlık arazi kesiminde, güvenlik güçleri tarafından yapılan arama ve tarama faaliyeti esnasında, terör örgütü mensupları tarafından döşenen mayının patlaması sonucu bir güvenlik görevlisi şehit oldu, iki güvenlik görevlisi yaralandı.

Şehit olan askerin Er Ersin Selimoğlu olduğu belirlendi. Selimoğlu için, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda tören düzenlendi. Selimoğlu'nun Türk Bayrağı'na sarılı cenazesi, basın mensuplarının alınmadığı törenin ardından toprağa verilmek üzere helikopterle Bingöl'e gönderildi.

YİNE MAYIN, YİNE ŞEHİT

Bir şehit haberi de Şemdinli'den geldi. Şemdinli İlçesi Aktütün Köyü yakınlarında bu sabah saatlerinde operasyona giden askerler, PKK'lı teröristler tarafından döşenen mayına bastı. Mayının infilak etmesi sonucu kimlikleri henüz saptanamayan 1 uzman çavuş ile 2 er şehit olurken 2 er de yaralandı.

ŞIRNAK'TA MAYIN PATLAMASI: 3 YARALI

Şırnak-Uludere karayolunda terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen mayının patlaması sonucu 2'si asker 3 güvenlik görevlisi yaralandı. Edinilen bilgiye göre, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar hava destekli sürdürülüyor. Operasyonların Şırnak'taki Bestler Dereler mevkisi ile Küpeli Dağı bölgesinde yoğunlaştırıldığı bildirildi. Operasyonlar sürerken Şırnak-Uludere yol güzergahında da mayın arama tarama faaliyetleri yapılıyor.

Şırnak-Uludere kara yolunun Besta Taburu yakınlarında yolda mayın taraması yapan ekibin kontrolleri sırasında, terör örgütü PKK mensuplarınca daha önce yolun kenarına döşenen mayın patladı. Patlamada, ilk belirlemelere göre 2'si asker biri geçici köy korucusu 3 güvenlik görevlisi yaralandı. Yaralılar askeri ambulans ile Şırnak Asker Hastanesi'ne kaldırıldı. Operasyonlar devam ediyor.

PATLAYICILAR İMHA EDİLDİ

Öte yandan Çukurca ilçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik güçlerince önceki gün yapılan arama ve tarama faaliyetinde, 3 kilo TNT ve amonyum nitrat karışımı patlayıcı madde kullanılarak hazırlanmış patlayıcı madde düzeneği bulunarak imha edildi. Şırnak'ın merkez ilçesi dağlık arazi kesiminde de dün 2.5 kilo patlayıcı kullanılarak hazırlanmış patlayıcı madde düzeneği bulunarak imha edildiği bildirildi.

Güvenlik güçleri dün ayrıca, Mardin'in Nusaybin ilçesi dağlık arazi kesiminde, 7 adet el bombası ile birlikte muhtelif mühimmat ve örgütsel doküman, Şırnak'ın merkez ilçesi dağlık arazi kesiminde de muhtelif gıda ve yaşam malzemesi ele geçirdi. Bingöl’ün merkez ve Genç ilçesi dağlık arazi kesimlerinde güvenlik güçlerince icra edilen arama ve tarama faaliyeti sırasında, terör örgütü mensuplarınca tuzaklanmış iki adet patlayıcı madde düzeneği bulundu. Bulunan patlayıcı madde düzenekleri imha edildi.

GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious