Hakkari'de 1 PKK'lı teslim oldu

Hakkari'de 1 PKK'lı teslim oldu.10334
  • Giriş : 16.08.2008 / 15:57:00

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde örgütten kaçan PKK’lı terörist A.D., güvenlik güçlerine teslim oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Terörist A.D., örgüte katıldığına pişman olduğunu belirterek, ifadesinde örgütün faaliyetlerini dış güçlerinin desteğiyle yaptığını, bu faaliyetlerin halkın zarar görmesinden başka bir şey olmadığını söyledi.

Yüksekova İlçesi'nde yaşayan A.D., 1998 yılı Ekim ayında kırsalda PKK'lı bir grup terörist tarafından kaçırıldıktan sonra örgüte katıldı. PKK içinde 10 yıl kalan A.D., önceki gün örgütten kaçmayı başararak, Yüksekova İlçesi'nde güvenlik güçlerine kendiliğinden teslim oldu. PKK'lı terörist A.D., jandarmada itirafta bulunarak, örgütün içyüzünü anlattı. Örgüte kaçırılmak süretiyle katılmak zorunda kaldığını belirten A.D.,şunları söyledi:

“Örgüt içerisinde yapılan faaliyetler dış güçlerin desteğiyle gerçekleşiyor. Hiçbir kazanç sağlamayan örgütün faliyetleri yanlış olduğu gibi halka da zarar veriyor. Roj TV'de çalışırken örgütün üst düzey yöneticileri talimatı doğrusunda haber yapıyordum. Bu haberlerin büyük çoğunluğu uydurma haberlerdi. Doğrulukla ilgisi olmayan, ancak biraz doğru olan haberleri de çok abartılı veriyordum. bu şekilde örgüt ve halk üzerinde propanganda yapılıyordu. Hatta yayın içerisinde bazı sloganlar kullanarak kırsaldaki örgüt mensuplarına şifreli mesaj veriyorduk. Gerek örgüt mensupları, gerk üst düzey yöneticileri bu işin sonunun olmayacağını anlamaya başlamıştır. En güzel gençlik yılları örgüt içerisinde boşu boşuna geçtiğini herkes biliyor. Ancak örgütten kaçmak, kurtulma cesaretini bulamıyorlar. Terör gerçeğin ne olduğunu biliyorlar. Bu gerçek, ölüm, ızdırap, uyuşturucu kaçakçılığı, halkın parasının ve yaşantısının zorla gasp edilmesidi.”

PKK'lı terörist sorgusu tamamlandıktan sonra Adliyeye sevk edileceği belirtilirken, PKK terör örgütünde son zamanlarda çözülme ve teslim olmaların devam ettiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*