Hakkari'de 1 terörist teslim oldu

  • Giriş : 22.12.2006 / 00:00:00

Güvenlik güçleri tarafından terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar devam ederken, örgütten kaçanlar bir bir güvenlik güçlerine teslim oluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hakkari'de 1 terörist, güvenlik güçlerine teslim oldu.
Hakkari'nin Yüksekova İlçesinde, PKK / KONGRA - GEL terör örgütü mensubu 1 erkek terörist, silahsız ve teçhizatsız olarak güvenlik güçlerine teslim oldu. Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, terör örgütü mensubu hakkında adli tahkikata başlanıldığı bildirildi.

Hakkari'nin dağlık arazi kesiminde ise arazi arama tarama faaliyeti yapan güvenlik güçleri tarafından, teröristlerce araziye döşenmiş, bir adet pille çalışan roketatar sevk fişeğine bağlı 250 gram patlayıcı ile tuzaklanmış basma düzenekli patlayıcı madde ve teröristlere ait bir adet el telsizi, bir adet Rus yapımı savunma el bombası, bir adet kalaşnikof marka piyade tüfeği kasaturası, 2 adet Kalaşnikof marka piyade tüfeği şarjörü, 15 adet Kalaşnikof marka piyade tüfeği fişeği ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi.

Patlayıcı madde düzeneği uzman personel tarafından yerinde imha edildi. Şırnak'ın İdil ilçesinde de terör örgütü mensupları tarafından jandarma iç güvenlik karakoluna, 700- 800 metre mesafeden uzun namlulu silahlarla taciz ateşi açıldı.

Güvenlik güçleri teröristlere karakolda bulunan silahlarla karşılık verdi. Olayda herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmazken teröristlerin yakalanması için güvenlik güçleri operasyon başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious