Hakkari'de 2 terörist öldürüldü

Hakkari'de 2 terörist öldürüldü.7540
  • Giriş : 19.07.2008 / 14:56:00

Hakkari'de 2 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan terörle mücadeleye ilişkin duyuruya göre, Hakkari'nin Yüksekova ilçesi dağlık arazi kesiminde, bir grup teröristle karşılaşılması üzerine çıkan çatışma sonucu bugün saat 02.20'de iki terörist silahları ile birlikte etkisiz hale getirildi.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi, Türkiye-Irak sınır hattında görevli birliğe dün, Irak toprakları içerisinden bir grup terörist tarafından uzun namlulu silahlarla taciz ateşi açıldı. Açılan ateşe, güvenlik güçlerince anında ve misliyle karşılık verildiği bildirildi.

Şırnak'ın Merkez ilçesi Güneyçam Köyü - Namaz Dağı karayolunda, teröristlerce yol kenarına tuzaklanmış patlayıcı maddenin dün patlaması sonucu da bir güvenlik görevlisi yaralandı.

Şırnak'ın Merkez ilçesi dağlık arazi kesiminde ise TNT ve el bombası kullanılarak hazırlanmış iki adet patlayıcı madde önceki gün bulunarak imha edildi.

Siirt'in Eruh ilçesi dağlık arazi kesiminde, teröristlerce kullanılan üç sığınak içerisinde patlayıcı madde yapımında kullanılan malzemeler ile 69 kilogram muhtelif gıda maddesi ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*