Hakkari'de 2 terörist öldürüldü

Hakkari'de 2 terörist öldürüldü.10334
  • Giriş : 20.07.2008 / 16:29:00

Hakkari'de 2 terörist etkisiz hale getirildi. Van'da da PKK'nın yurt dışındaki kamplarına katılmak isteyen 2 kişi ile bu kişilere yardım ve yataklık eden 2 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Van Emniyet Müdürlüğünce düzenlenen operasyonda, terör örgütü PKK'nın yurt dışındaki kamplarına katılmak isteyen 2 kişi ile bu kişilere yardım ve yataklık eden 2 kişi yakalandı.

Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarını sürdüren Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, İstanbul ve Ağrı'dan Van'a gelen İ.Ç. ve F.A'nın, kendilerine yardım ve yataklık eden İ.T. ve M.A. aracılığıyla örgütün yurt dışındaki silahlı eğitim kamplarına katılacağını belirledi.

Operasyon düzenleyen ekipler, 4 kişiyi gözaltına aldı.

İ.T, emniyet müdürlüğündeki ifadesinde, terör örgütü PKK'nın yurt dışındaki sorumlularından aldığı talimatları İstanbul'daki örgüt mensuplarına ilettiğini ve İstanbul'dan kendisine verilen örgütsel notları da örgütün İran'da bulunan sorumlularına bildirdiğini ifade etti.

Gözaltına alınan 4 kişinin, sorgularının tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.

HAKKARİ'DE 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik güçleri ile bir grup terörist arasında çıkan çatışmada 2 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan terörle mücadele olaylarına ilişkin duyuruya göre, 2 teröristin etkisiz hale getirildiği çatışma sonrası bölgede yapılan arama ve tarama faaliyetinde 7 adet el bombası, 98 adet muhtelif mermi, 5 adet elektrikli fünye, 20 metre saniyeli fitil, 10 metre elektrik kablosu, 2 adet dürbün ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*