Hakkari'de 5 gösterici gözaltında

Hakkari'de 5 gösterici gözaltında.12022
  • Giriş : 02.11.2008 / 19:57:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Hakkari'ye yaptığı ziyaretin ardından yaşanan olaylarda 4 polis memuru hafif yaralanırken, 5 gösterici gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Erdoğan'ın Hakkari ziyareti sırasında yapılan kepenk ve kontak kapatma eyleminin yanı sıra değişik mahallelerde toplanan göstericiler, yoldan geçen araçları taşladı. Bağlar ve Merzan mahallelerini birbirine bağlayan Katremas Köprüsü'nü trafiğe kapatarak ateş yakan grup, polislere de taşlarla saldırdı. Olayların çıktığı Gazi Mahallesi'nde de 5 polis memuru hafif yaralanırken, 5 gösterici ise gözaltına alındı.

Göstericilerin Hakkari-Van karayolunu trafiğe kapatması sonucu yolun 7. kilometresinde mahsur kalan basın mensupları, Depin Polis Kontrol Noktası'na sığındı. Başbakan Erdoğan'ı karşılamaya gelen köy korucuları da, evlerine dönerken göstericilerin taşlı saldırısına uğradı.

Polis göstericilere gaz bombası ile müdahalede bulunarak dağıtmaya çalışırken, zırhlı bir aracın göstericileri dağıtmaya çalıştığı sırada bir çocuğun ayağını ezdiği belirtildi. Ayağından yaralanan çocuk, Hakkari Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla Van'a sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*