Hakkari'de bir terörist teslim oldu

Hakkari'de bir terörist teslim oldu.10334
  • Giriş : 23.08.2008 / 15:18:00

Hakkari Valiliği, terör örgütü PKK üyesi, ''partizan'' kod adlı Y.C'nin, Şemdinli ilçesinde güvenlik güçlerine teslim olduğunu bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Valiliğin açıklamasına göre, 3 gün önce teslim olan Y.C, kendisi ile yapılan mülakatta, 3 yıl önce terör örgütüne katıldığını söyledi.

Örgüte katıldıktan sonra, kendisine anlatılan ortamdan farklı bir ortamla karşılaştığını belirten Y.C, ''Alt birimlerdeki bireylere, birbirlerine şüphe ile yaklaşmalarını sağlayacak bir sistem dayatılıyor. Buna bağlı olarak, örgütte her birey karşısındakini ajan olarak görüyor'' dedi.

Ailesi ile 3 yıldır görüşme imkanı bulamadığını anlatan Y.C, örgütte aşırı şiddet ve baskıdan dolayı kendisi gibi birçok teröristin kaçmak istediğini, ancak örgütün buna fırsat vermemek için insanlık dışı uygulamalara başvurduğunu bildirdi.

Örgütün, araziyi ''kimin çatacağı belli olmayan mayın ve el yapımı patlayıcılar ile kirlettiğini'', birkaç olay dışında önemli bir olayı bulunmadığını ifade eden Y.C, ''Ancak yalan açıklamalarla çok başarılı olduğunu göstermeye çalışıyor'' dedi.

Bu yalanlara artık kimsenin inanmadığını belirten Y.C, bütün bu nedenlerden dolayı teslim olmak istediğini ve bunu tek kurtuluş yolu olarak gördüğünü vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*