Hakkari'de doktor sayısı 15 kat arttı

Hakkari'de doktor sayısı 15 kat arttı.18409
  • Giriş : 15.11.2008 / 14:20:00
  • Güncelleme : 15.11.2008 / 13:30:08

Her zaman doktor sıkıntısı ve hasta kayıplarıyla gündeme gelen Hakkariye, son aylarda rekor sayıda doktor...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hakkari'ye şimdiye kadar atanan doktorlar ya istifa etti ya da görev sürelerini tamamlayınca kentten hemen ayrıldı. Uzman hekim eksikliği nedeniyle sıkıntı yaşanan kentte 2002 yılına kadar sadece 4 uzman doktor bulunuyordu.

Doktor eksikliğinden kaynaklanan sorunların sıkça gündeme gelmesi üzerine bakanlık atamaları hızlandırdı. Patoloji uzmanı Dr. İpek Erbarut, Hakkari'ye tayininin çıkmasını “İlk atamam yapıldığında önce haritadan baktım, sonra tanıdıklardan bilgi topladım, 'Nasıl bir yer, nasıl yaşanır?' diye. Sonra gelip gördüm” sözleriyle anlattı.
Marmara Üniversitesi'nden uzmanlık eğitimini tamamlayan Dr. İpek Erbarut ile Dr. Aslıgül Akgül ilk atamaları yapıldığında yaşadıkları tedirginliği Hakkari'de göreve başlayınca atmış. Dr. Aslıgül Akgül, yaşadıklarıyla ilgili şöyle konuştu:

“Buraya geldikten sonra düşüncelerim değişti. Tabii ki bazı şeyler söylendiği gibi değil. Çok nazik ve yardımcı olan bir halkı olduğunu buraya gelince öğrendik. Yolumuz biraz uzak, gelmek gitmek, aileleri görmek biraz zor ama yeni bir hastanenin daha da iyi olacağına eminim.”

Hakkari Devlet Hastanesi'nde geçtiğimiz günlerde bir ilk de yaşandı. İş kazası geçiren bir kişiye kentte ilk kez plastik mikro cerrahi ameliyatı da yapıldı.

8SUTUN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*