Hakkari'de karayoluna çığ düştü

  • Giriş : 24.04.2007 / 00:00:00

HAKKARİ’nin Çukurca İlçesi’ne ulaşım sağlayan karayolunun Depin Bölgesi’nin iki ayrı noktasına çığ düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Çığın düşeceğini tahmin eden Depin Polis Kontrol Noktası’nda görev yapan 2 trafik polisi, bir otomobil sürücüsünü uyarıp çığ altında kalmaktan son anda kurtardı. Bir çığın düşüşü de kameralar tarafından saniye saniye görüntülendi.

Hakkari’ye 5 kilometre uzaklıkta bulunan Depin bölgesinde bugün saat 14.30 sıralarında iki ayrı noktaya 10 dakika arayla çığ düştü. 500 metre aralıkla düşen çığ yolu kısmen ulaşıma kapattı. Depin Polis Kontrol Noktası’nda görev yapan trafik polisleri Ertuğrul Üzüm ve Hasan Kaya, birinci çığın düşmesinin ardından, tekrar çığ düşebileceği ihtimali üzerine yolu ulaşıma kapattı. Ancak bu sırada uyarılardan haberi olmayan ve 2 kişinin içinde bulunduğu bir otomobilin kısmen kapalı olan yolda geçmeye çalıştığını fark eden polis memurları Üzüm ve Kaya, trafik aracından anons ederek aracı son anda durdurmayı başardı.

Polis memurlarının bu uyarısından 2 dakika sonra aynı bölgeye bir çığ daha düştü. Bu çığın ardından da yolu kontrol eden polis memurları, araç trafiğini kontrollü olarak sağladı. Çığ düşmesinden kısa süre sonra Hakkari Emniyet Müdürü Cavit Çevik de olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Çevik, polis memurları Üzüm ve Kaya ile de görüşerek bir faciayı önledikleri için teşekkür etti.

ÇIĞ SANİYE SANİYE GÖRÜNTÜLENDİ

Bu arada, meydana gelen çığlardan birinin düşüşü, olay yerine gelen basın mensupları tarafından kameralarla saniye saniye görüntülendi. Çığ nedeniyle kısmen ulaşıma kapanan Hakkari-Çukurca karayolunun kar kütlelerinden temizlemek amacıyla Karayolları ekipleri de yoğun bir çalışma başlattı. Yetkililer, bölgede sürekli olarak çığ olaylarının yaşandığını, son olarak 1 hafta önce aynı noktaya çığ düştüğünü söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious